Respawn.pl

Podsumowanie fazy grupowej Intel Extreme Masters

Autor: Sergiusz Lelakowski

Przed chwilą zakończyły się ostatnie spotkania pierwszego etapu Intel Extreme Masters. Sześć drużyn awansowało z fazy grupowej do fazy playoff. W tym gronie nie zabrakło również zawodników Virtus.pro.

W grupie A zobaczyliśmy zespoły: Natus Vincere, fnatic, Luminosity, The MongolZ, Ninjas in Pyjamas oraz mousesports. Pierwsze trzy wymienione zespoły zdobyły największą ilość punktów w grupie i to właśnie one uzyskały awans do kolejnej fazy turnieju. Najwięcej zwycięstw, bo aż 4, na swoim koncie mają Brazylijczycy z Luminosity Gaming, co oznacza, że już w tym momencie są bogatsi o 4,000$. Zajęcie pierwszego miejsca w swojej grupie zapewniło im miejsce w półfinale, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Tempo Storm vs Natus Vincere.

Polacy, Francuzi z Team EnVyUs, duńscy reprezentanci Astralis oraz gracze E-Frag, Tempo Storm i FaZe Clan walczyli między sobą o zajęcie najwyższych lokat w grupie B. Największym zaskoczeniem była tragiczna gra Francuzów, którzy zakończyli zmagania na Intel Extreme Masters z bilansem 1-5 oraz świetna gra Brazylijczyków z Tempo Storm, którzy po niesamowitych występach zanotowali trzy zwycięstwa i dwie porażki. Takim samym bilansem może pochwalić się zespół Virtus.pro, który w meczu o wszystko pokonał reprezentantów FaZe Clan (16-13 de_mirage). W grupie B, najmocniejszym zespołem okazał się duński skład Astralis, który bez większych problemów “podniósł z podłogi” 5,000$.

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie – Tempo Storm kontra Natus Vincere – rozpocznie się o godzinie 12:30. Faworytami są doświadczeni przyjaciele ze wschodu, lecz można się domyślać, że Brazylijczycy łatwo skóry nie sprzedadzą. Kolejne spotkanie, w którym Virtus.pro zmierzy się z odwiecznym rywalem, czyli szwedzkim fnatic, zacznie się o 15:50. Czy Polacy poradzą sobie i sięgną po trzecie trofeum Intel Extreme Masters?

Piątek 4 marca – harmonogram

12:30 [flag cis]Natus Vincere[/flag] [flag br]Tempo Storm[/flag] Ćwierćfinał Bo3
15:50 [flag se]fnatic[/flag] [flag pl]Virtus.pro[/flag] Ćwierćfinał Bo3
19:10 [flag br]Luminosity[/flag] Zwycięzca pojedynku NaVi vs Tempo Półfinał Bo3