Respawn.pl

Podwójna zmiana w HellRaisers

Autor: Sergiusz Lelakowski

HellRaisers dość niespodziewanie ogłosiło wczoraj podwójną zmianę w swojej drużynie CS:GO. Szeregi rosyjskiej organizacji  opuścili Alexander “s1mple” Kostylev oraz Yegor “markeloff Markelov a na ich miejsce zdecydowano się ściągnąć dwóch, już byłych zawodników dAT Team, Daurena “AdreN” Kystaubayev oraz Yegora “Flamie” Vasiliev.

W przypadku “s1mple” główną przyczyną wyrzucenia go z zespołu były sprawy obyczajowe. Kostylev w ostatnim czasie “zasłynął” kontrowersyjną wypowiedzią podczas swojego streama kiedy to po przegranym Match Makingu zwyzywał swoich niemieckojęzycznych przeciwników od nazistów.

Z pewnością dodatkowym czynnikiem był również fakt iż “s1mple” do 1 lutego 2016 roku nie może brać udziału w żadnych rozgrywkach organizowanych przez ESL. Przyczyną takiego zakazu jest ban który został nałożony na tego zawodnika jeszcze za czasów counter-strike 1.6. Kara została dodatkowo przedłużona w lutym zeszłego roku za próbę obejścia bana poprzez rejestrację i grę z innego konta.

W przypadku “markeloffa” przyczyna jest znacznie bardziej prozaiczna. Zawodnik ten po prostu w ostatnim czasie prezentował się bardzo przeciętnie i mimo, że był najpopularniejszym graczem swojej drużyny, włodarze HellRaisers zdecydowali się go usunąć ze składu.

Dla Daurena “AdreN” Kystaubayeva jest to powrót do HellRaisers. Z zawodnikiem tym rozstano się we Wrześniu zeszłego roku i od tamtego czasu reprezentował barwy dAT Team.

Yegor “Flamie” Vasiliev jest młodym zawodnikiem który przed dAT Team reprezentował barwy USSR. W obu zespołach był postacią wyróżniającą się i fani HellRaisers mogą pokładać w tym graczu duże nadzieje.

Aktualny skład HellRaisers
ua Kirill “ANGE1” Karasiow
ua Emil “kUcheR” Akhundov
ru Mikhail “Dosia” Stolyarov
ru Yegor “Flamie” Vasiliev
kz Dauren “AdreN” Kystaubaev