Respawn.pl

Podwójne zmiany w składzie CS:GO w Illuminar

Autor: Michał Maćkowski
Masked Illuminar

Kolejne zmiany w polskim zespole CS:GO. Tym razem na roszady w składzie zdecydowało się Illuminar, które poinformowało o rozstaniu się z dwoma zawodnikami.

Jeden z czołowych polskich zespołów CS:GO zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Illuminar to jedna z nielicznych drużyn z polski, która nie najgorzej radzi sobie na scenie międzynarodowej. To jednak nadeszła pora na roszady, bo ze składem pożegnali się Błażej “zaNNN” Bączkowski oraz Bartek “mASKED” Trybuła.

Illuminar zmienia w składzie CS:GO

Roszady w Illuminar można było przewidzieć, bowiem po fali wzrostowej nadeszła niespodziewanie fala porażek. Ostatnie tygodnie zdecydowanie odbiegały od oczekiwań kibiców jak i pewnie drużyny, dlatego w składzie nadeszły zmian. Z drużyną oficjalnie pożegnali się Błażej “zaNNN” Bączkowski oraz Bartek “maSKED” Trybuła.

Błażej związany z organizacją Illuminar był dwukrotnie od lutego 2022 roku. Najpierw 21-letni zawodnik reprezentował barwy od lutego do listopada, a następnie od stycznia tego roku do teraz. To jednak najprawdopodobniej przygoda zaNNNa z oczkiem dobiegła końca na dłużej, jednak nie można niczego być w życiu pewnym.

Drugim zawodnikiem, który pożegnał się ze składem jest snajper – Bartek “mASKED” Trybuła, który nieprzerwanie reprezentował barwy IHG oraz lutego zeszłego roku. 22-letni zawodnik poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że jest otwarty na propozycję, ale jako in-game leader. Bartek zdecydował się na zmianę roli w zespole, co argumentuje – Mam do tego predyspozycje oraz czuję, że odnajdę się w nowej roli. 

Co dalej ze składem?

Na ten moment nie poznaliśmy oficjalnie nowych zawodników Illuminar, jednak według najnowszych plotek trwają aktualnie testy, w których mają brać udział DGL, Prism oraz były gracz Anonymo – Demho. Nie wiemy, kto ostatecznie dołączy do drużyny ani w jakim składzie Illuminar wystąpi w jutrzejszych rozgrywkach Elisa Invitational Spring 2023 Contenders.

Aktualny skład Illuminar wygląda następująco

  • Piotr “morelz” Taterka
  • Mateusz “TOAO” Zawistowski
  • Bartosz “bnox” Niebisz