Respawn.pl

Pogoń za punktami trwa w najlepsze! To już czas na piątą kolejkę ESL MP

Autor: Krzysztof Sarna

Ale ten czas leci! Jeszcze przed tygodniem byliśmy świadkami czwartej kolejki ESL Mistrzostw Polski, a już dziś rozpocznie się piąta. Aż trudno pomyśleć, że jesteśmy w połowie fazy zasadniczej. Na serwerze dziś ujrzymy jedynie dwie ekipy.

Poniedziałki są nieco ‘luźniejsze’ w porównaniu do wtorków w ESL MP. Dziś pierwotnie podziwiać mieliśmy dwa dwumecze, ale w ostateczności Wisła All iN! Games Kraków oraz Team ESCA Gaming pauzują przez to, że Biała Gwiazda dziś rozgrywać będzie kwalifikacje do V4 FSF. Wracając natomiast do samego turnieju, piąta kolejka wiąże się jednak z tym, że wszystkie drużyny powinny już zacząć liczyć siły na zamiary. 

Piątą kolejkę fazy zasadniczej zmagań o tytuł najlepszej drużyny nad Wisłą rozpoczniemy o godzinie 20:30. Do gry włączy się Tarczyński Protein Team oraz Anonymo Esports. TPT dotychczas nie zaprezentowało jeszcze niczego szczególnego, chociaż w niektórych potyczkach pokazało, że walczy do końca. Bartek “mASKED” Trybuła i jego koledzy po ośmiu mapach mają siedem punktów. To wszystko przekłada się na ósmą pozycję w ogólnym zestawieniu, co daje im utrzymanie, ale przy ewentualnych porażkach dzisiaj, jutro już może się to odmienić. W o wiele lepszych okolicznościach znaleźli się podopieczni Adriana “IMD” Piepera, którzy są na najniższym stopniu podium. Na sześć aren “Anonimowi” wygrali cztery, a w miniony poniedziałek pokazali, że mogą wrócić do dawnej dyspozycji, wszak zwyciężyli dwie mapy z Wisłą All iN! Games Kraków. Wydaje się, że 66. siła świata na swoje konto dopisze dziś kolejne oczka i tym samym przybliży się to lidera – Teamu ESCA Gaming.

Harmonogram poniedziałkowych spotkań 5. kolejki ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

20:30 | Tarczyński Protein Team vs. Anonymo Esports – Inferno

21:45 | Anonymo Esports vs. Tarczyński Protein Team – Mirage

Wszystkie te spotkania, oczywiście wraz z polskim komentarzem będzie mogli oglądać na oficjalnym kanale ESL Polska na Twitchu. Dostaniecie się do niego klikając ten odnośnik.