Respawn.pl

poizon żegna się z compLexity Gaming!

Autor: Marcin Kapusta
Complexity

Postępująca stagnacja i brak awansu na Majora przyczyniły się do kolejnych zmian kadrowych w compLexity Gaming. Tym razem z zespołem pożegnał się dotychczasowy snajper, Valentin “poizon” Vasilev!

Ostatnie miesiące są pasmem porażek w wykonaniu compLexity Gaming. Nawet ściągnięcie Patricka “es3taga” Hansena i Marcelo “coldzery” Davida okazało się niewystarczające. Niemniej brak awansu na najważniejszy turniej CS:GO 2021 roku to czynnik, który przelał czarę goryczy. Kolejne zmiany były więc nieuniknione. Dziś posadę stracił Valentin “poizon” Vasilev, który dotychczas w zespole pełnił rolę głównego snajpera.

poizon dołączył do organizacji Jasona Lake’a w listopadzie 2019 roku, czyli w okresie budowania popularnego Juggernauta. Utożsamiając się z charakterystycznym logotypem gwiazdy coL, Bułgar zwyciężył cztery turnieje z cyklu Home Sweet Home, BLAST Premier Spring Groups 2021, Spring Sweet Spring # 3 oraz BLAST Premier Spring 2020 European Finals. W trakcie tego ostatniego turnieju międzynarodowy zespół pokonał czołowych przedstawicieli Starego Kontynentu pokroju Natus Vincere, FaZe Clan czy też Team Vitality, inkasując tym samym 335 tysięcy dolarów.

Aktualnie w składzie pozostał tylko jeden członek pierwotnie sformowanego Juggernauta, Benjamin “blameF” Bremer. Owen “oBo” Schlatter odszedł w styczniu bieżącego roku, William “RUSH” Wierzba został zastąpiony przez Patricka “es3taga” Hansena pod koniec lipca, natomiast Kristian “k0nfig” Wienecke po doznanej kontuzji stracił angaż w wyjściowej piątce. W buty Duńczyka wszedł dwukrotny triumfator Majora, Marcelo “coldzera” David.

W rolę tymczasowego zmiennika poizona wcielił się Aleksi “allu” Jalli, który trafił do compLexity na zasadzie wypożyczenia z ENCE eSports. Fiński weteran wspomaga obecnie podopiecznych Luisa “peacemakera” Tadeu w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Winter 2021.

Skład compLexity Gaming wygląda następująco:
  • Australia Justin “jks” Savage
  • Dania Benjamin “blameF” Bremer
  • Dania Patrick “es3tag” Hansen
  • Brazylia Marcelo “coldzera” David
  • Finlandia Aleksi “allu” Jalli (zmiennik)
  • Brazylia Luis “peacemaker” Tadeu (trener)
  • Wielka Brytania Graham “messioso” Pitt (menadżer)