Respawn.pl

Polacy kontra Brazylijczycy na start IEM KATOWICE 2023!

Autor: Michał Maćkowski

Poznaliśmy pary pierwszych spotkań na zbliżającym się wielkimi krokami IEM Katowice. Mistrz Polski CS:GO, czyli Permitta Esports czeka niełatwa przeprawa z Brazylijczykami. 

IEM Katowice rozpocznie się już za dwanaście dni, a organizatorzy ogłosili pierwsze spotkania! Dla mistrza polski CS:GO pierwszy pojedynek nie będzie należeć do najłatwiejszych, bowiem po drugiej stronie mapy staną gracze reprezentujący FURIA.

Permitta kontra FURIA na start IEM Katowice

Najważniejsza esportowa impreza w Polsce już za niecałe dwanaście dni! Podczas fazy play-in rozgrywek oglądać będziemy mogli polski zespół Permitta, przed którym naprawdę trudne wyzwanie. Jeżeli Polacy chcą zagrać przed kibicami w Spodku będą musieli pokazać niesamowitego CS’a, którego nie oglądaliśmy od czasów polskiego Virtus.pro.

Na start ekipa Mariusza “casey” Jarząba zmierzy się z brazylijską Furią, dla której będzie to dopiero pierwszy oficjalny występ w 2023 roku. Wiemy, że duże turnieje lubią niespodzianki, szczególnie na starcie rozgrywek, więc nadzieje wśród polskich kibiców na pewno z każdym dniem będą coraz większe.

Oprócz Polaków i FURII w pierwszej fazie IEM Katowice oglądać będziemy mogli między innymi starcie ENCE z paiN czy Macieja “F1KU” Miklasa z reprezentantami Sprout.

 Do Spodka daleka droga

Do fazy pucharowej, która rozgrywana będzie już na arenie katowickiego spodka, awansuje łącznie sześć zespołów z 24, jakie biorą udział w całych rozgrywkach. W akcji z Polaków oprócz w pełni polskiego zespołu Permitta zobaczyć będziemy mogli Pawła “dycha” Dychę z ENCE i Macieja “F1KU” Miklasa w barwach OG. Polscy kibice trzymają mocno kciuki, aby zobaczyć jeden z tych zespołów już w fazie pucharowej.