Polacy lepsi od MOUZ w drugim meczu IEM Rio

Autor: Filip Woszczek
hades, 9INE

Pierwsze spotkanie Best of 3 w ramach IEM Rio 2023 potoczyło się po myśli polskiego zespołu. 9INE pokonało MOUZ po trzech mapach, kontynuując walkę o trofeum na brazylijskiej ziemi.

Vertigo poczatkowo rozgrywało się pod dyktando ekipy MOUZ (6:3). W dalszej części pierwszej połowy Polacy przejęli  jednak inicjatywę, końcowo obejmując jeszcze prowadzenie (8:7). Obie z pistoletówek trafiły na konto 9INE, co szybko dało im punkt mapowy po 7-rundowej serii wygranych (15:7). Drużyna przeciwna zdobyła jeszcze 4 punkty w ataku, ale Vertigo musiało w końcu paść łupem Polaków.

Ancient nie był zbyt przyjemny dla podopiecznych Piotra ‘nawrota’ Nawrockiego, ponieważ po stronie broniącej udało im się zainkasować zaledwie 5 rund. Mimo, że kluczowa pistoletówka w drugiej połowie trafiła na konto 9INE, przez większość tej mapy gra toczyła się zgodnie z planem MOUZ. Wkrótce rozgrywka przeniosła się na decydujący Nuke.

Polacy nie pozwolili na rozpędzanie się momentum przeciwnika, wygrywając kluczową, drugą rundę forcebuy. Wkrótce 9INE odjechało z wynikiem (7-2), ale zobaczyliśmy też odpowiedź od MOUZ, natomiast na koniec połowy w tabeli widniało 10:5. Pistoletówkę w ataku dla swojej drużyny ugrał Kacper ‘Kylar’ Walukiewicz, pokonując dwójkę antyterrorystów chowających się na B. Dzięki temu polska drużyna szybko zdobyła 4 rundy (14:5), natomiast brakujące dwie były kwestią czasu.

9INE 9ine 21 Untitled 1 MOUZ
Vertigo 16:11, Ancient 9:16, Nuke 16:10

Kolejne spotkanie polskiej ekipy zaplanowane jest na wtorek o godzinie 19:30. W następnym pojedynku, 9INE stanie naprzeciw Ninjas in Pyjamas, które poprzednio poniosło porażkę w starciu z Natus Vincere. Transmisje ze spotkań w ramach IEM Rio 2023 można obejrzeć na kanale ESL.