Respawn.pl

Polacy pokonali Virtus.pro, ale to było za mało! Polskie zespoły bez sukcesu w drugich kwalifikacjach do IEM Sydney

Autor: Michał Maćkowski

Było blisko, ale nie tym razem. Za nami drugie i zarazem ostatnie otwarte kwalifikacje do IEM Sydney, w których Polacy sprawdzili dużą niespodziankę. Niestety na ostatniej prostej nieco zabrakło.

Pierwsze otwarte kwalifikacja do IEM Sydney były szczęśliwe dla jednego Polaka. Dawno niewidziany na serwerze Dominik “Gruby” Świderski w europejski zespole o nazwie Victory Zigzag utarł nosa między innymi Sprout czy BIG i awansował do zamkniętych eliminacji. Niestety w drugich otwartych kwalifikacji, Polacy także dobrze się spisali, ale to było za mało.

ThunderFlash pokonało Virtus.pro, ale nie awansowało dalej

Najlepiej z polskich formacji w drugich otwartych kwalifikacjach do IEM Sydney spisali się gracze ThunderFlash, którzy na ostatniej prostej przegrali mecz o miejsce w kolejnym etapie walki o wyjazd do Australii. Formacja znad Wisły bez większych problemów przetrwała pierwszy dzień, lecz najciekawsze pojedynki pojawiły się na drugi dzień. Kiedy w walce o awans pozostało szesnaście najlepszych ekip, ThunderFlash na początku wyeliminowało francuskie Looking4Org, a następnie ku zaskoczeniu, rosyjskie Virtus.pro. Polacy wyrzucili z eliminacji Rosjanów, wygrywając z nimi na Inferno do dwunastu. Niestety po zwycięstwie nad Virtus.pro apetyt polskich kibiców wzrósł, lecz niestety na ostatniej proste po prostu się nie udało. ThunderFlash w meczu o awans przegrało ze szwedzkim knasigT i nie dołączyło do 9INE w zamkniętych eliminacjach do IEM Sydney.

Także dobrze w kwalifikacjach, lecz bez awansu pokazali się gracze Anonymo, którzy także pierwszy dzień bez większych problemów przetrwali. Niestety drugi dzień nie poszedł Polakom po myśli, bowiem po zwycięstwie z sYnck, przyszedł rywal z wyższej półki, czyli 1WIN. Rosyjska formacja pokonała naszych rodaków i ostatecznie awansowało nawet do zamkniętych kwalifikacji.

Znamy wszystkich uczestników zamkniętych kwalifikacji do IEM Sydney 

Ostatecznie w zamkniętych eliminacjach do IEM Sydney zobaczymy osiem zespołów, w tym 9INE, Dominika “Grubego” Świderskiego z Victory Zigzag, Macieja “F1KU” Miklasa z OG i podopiecznych Jakuba “kubena” Gurczyńskiego. W stawce znalazły się dwa miejsca w głównym turnieju rozgrywanym w Australii. Zamknięte kwalifikacje rozegrane zostaną już między 23 a 25 sierpnia.

9INE Apeks OG Ninjas in Pyjamas
BetBoom Victory Zigzag knasigT 1WIN