Respawn.pl

Polacy poznali rywali w play-offach 36. sezonu ESEA Premier!

Autor: Marcin Kapusta
Rallen Monte

Faza zasadnicza 36. sezonu ESEA Premier dobiegła końca. Teraz czas na play-offy, w których polskie drużyny poznały swoich rywali!

Nasi rodacy doskonale pokazali się w pierwszym etapie, ponieważ aż trzy z czterech formacji awansowało do fazy pucharowej. W rozgrywkach nie podołało MAD DOG’S PACT, które zanotowało bilans 2-6. Podopieczni Vincenta “VinSa” Jozefiaka będą musieli walczyć w turnieju barażowym o utrzymanie w ESEA Premier.

Spośród Biało-Czerwonych najlepiej pokazało się Anonymo Esports. Ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego na osiem spotkań wygrała aż sześć, przez co uplasowała się na trzecim miejscu w swojej grupie. Wyżej znalazły się tylko dwa zespoły, które pokonały Anonymo – Nemiga Gaming oraz Sprout. x-kom AGO i Wisła All In! Games z bilansem 5-3 również zwieńczyły upragniony awans. Jastrzębie na swojej drodze pokonały m.in. ALTERNATE aTTaX, Nemigę, Sprout czy też PACT, lecz uległy w starciu z Anonymo, LDLC oraz Sangal. Z kolei zawodnicy Białej Gwiazdy zwyciężyli z GamerLegion, sAw, FATE oraz HellRaisers. Końcówka nie wyglądała za dobrze w ich wykonaniu, ponieważ przegrali z Singularity i Apeks. Na szczęście w meczu decydującym podołali rosyjskiemu forZe.

Faza pucharowa 36. sezonu ESEA Premier rozpocznie się w połowie kwietnia, a jej zwycięzca zgarnie slota w 14. sezonie ESL Pro League. W rundzie inauguracyjnej AGO podejmie wschodnioeuropejskie Winstrike, okupujące 22. pozycję w światowym rankingu HLTV. Anonymo Esports zawalczy z iberyjskim sAw Gaming, natomiast Wisłę All In! Games czeka potyczka ze Sprout, które okazało się najlepszą drużyną grupy B.

Wszystkie spotkania inauguracyjne play-offów zaplanowane są na 13 kwietnia i  prezentują się następująco:

  • 🇵🇱 x-kom AGO vs Winstrike Team 🇷🇺 – BO3
  • 🇧🇾 Nemiga Gaming vs Apeks 🇳🇴 – BO3
  • 🇵🇱 Anonymo Esports vs sAw Gaming 🇵🇹 – BO3
  • 🇵🇱 Wisła All In! Games Kraków vs Sprout 🇩🇪 – BO3