Respawn.pl

Polacy z 2 miejscem na Mistrzostwach Europy

Autor: Sergiusz Lelakowski

Reprezentacja Polski w CS:GO w wielkim finale mistrzostwach europy ESEC uległa Francji i ostatecznie zajęła 2 miejsce. 

Polacy którzy mogli pojechać do Serbii dzięki rezygnacji ubiegło rocznych triumfatorów, Danii, zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w drodze do finału wpierw wygrali z Finlandią 2:0 a następnie po przegranej z Francją 2:0 pokonali szwedów 2:1 w drabince przegranych. W ten sposób ekipa Filipa “Neo” Kubskiego dostała do wielkiego finału rozgrywanego w systemie BO5. Nasi przeciwnicy dzięki awansowi z drabinki wygranych na starcie mieli przewagę 1 mapy i do triumfu potrzebowali jedynie 2 wygranych.

Pierwszą mapą było de_cache i po bardzo słabym początku Francuzów i przegraniu przez nich strony Terro 11:4 wydawało się, że Polacy już na samym początku mogą wyzerować dany ich przeciwnikom handicap. Po stronie CT mieszanka LDLC oraz Titan udowodniła, że nie bez powodu to oni wybrali tą mapę i przeprowadzili świetny comeback i wygrali cache 16:12.

Po przeniesieniu się na de_cobblestone Polacy przebudzili się i nie dali drużynie “KennyS” najmniejszych szans wygrywając dość łatwo 16:9.

Kolejną, i jak się później okazało, ostatnią mapą był de_nuke. Tu Polacy wygrali niezwykle ważną nożówkę która pozwoliła im zacząć po dużo łatwiejszej na tej mapie stronie, stronie CT. Niestety Francuzi rewelacyjnie wczuli się w rolę terrorystów i wygrali pierwszą połówkę 8 do 7. Drużyna dowodzona przez Filipa “Neo” Kubskiego był wstanie ugrać jeszcze tylko 3 rundy i ostatecznie uległa 16:10 i przegrywając spotkanie 3:1.

Statystyki Polaków z wielkiego finału.

Statystyki Polaków z finałowego spotkania.

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

1. fr Francja – 7 tys. dolarów nagrody
2. pl Polska – 3 tys. dolarów nagrody
3. se Szwecja – 1 tys. dolarów nagrody
4. fi Finlandia