Remis w starciach polsko-bułgarskich

Autor: Aleksander Kurcoń

Niespodzianek nie było. Pompa Team przegrała 1:2 ze SKADE. Illuminar zaś po ciężkim trzymapowym boju pokonało ENRAGE.

Pompa Team – SKADE

W pierwszym spotkaniu Pompa Team podjęła SKADE. Mecz rozpoczął się na Trainie wybranym przez Polaków. Początek splawika i spółki był bezbłędny – 7:1 po stronie TT mogło robić wrażenie. Bułgarzy jednak w pierwszej połowie zdążyli się otrząsnąć i zakończyli ją wynikiem 6:9. Po zmianie stron SPELLAN i reszta wygrali pistoletówkę i kolejne dwa punkty, dzięki czemu wprowadzili lekki niepokój w polskie szeregi. Pompa jednak wytrzymała ciśnienie i w dzięki idealnej końcówce, w której wygrali sześć rund z rzędu, zakończyli mapę wynikiem 16:9. Co ciekawe, na Trainie Pompie pomógł TOAO, który wskoczył na serwer za Mikiego, który później jednak wrócił już do rywalizacji.

Drugą mapą był Overpass. Rozzłoszczeni Bułgarzy nie brali jeńców i zmiażdżyli Pompę wynikiem 13:2 po pierwszej połowie. Po zmianie stron Polacy wyglądali o wiele lepiej jako terroryści, ale strata do rywali była zbyt duża. Tym samym SKADE wygrało 16:8.

Trzecią mapą był Mirage. SKADE nadal pozostało walcem, który równał z ziemią rywali. Szybki pojedynek zakończył się zwycięstwem SPELLANa i spółki wynikiem 16:4. Polacy tym samym spadają do drabinki przegranych i tylko jedna przegrana dzieli ich od odpadnięcia z zamkniętych kwalifikacji.

Pompa Team 1:2 SKADE
16 Train 9
8 Overpass 16
4 Mirage 16

Illuminar – ENRAGE

Drugi mecz z udziałem Polaków rozpoczął się na Mirage’u – wyborze ENRAGE. Bułgarzy po kłopotach na początku, wyszli na prostą i w pierwszej połowie wygrywali 9:6, mimo że grali po stronie TT. Niesamowitą formą popisywał się Patrick, który nie miał sobie równych na serwerze, a szczególnie karał oskarisha (10-1 w bezpośrednich pojedynkach!). Po zmianie stron ENRAGE nie zatrzymywało się i ostatecznie wygrało 16:9, Patrick zaś ustrzelił aż 31 fragów.

Czas na flagową mapę Illuminar – Vertigo. Polacy zaczęli z wysokiego C i wygrali aż siedem rund z rzędu. Niestety mimo to przegrali pierwszą połowę 7:8! Po zmianie stron ENRAGE kontynuowało dobrą passę i zwyciężyło w pięciu kolejnych rundach, przez co z prowadzenia 7:0 iHG przeszło do przegrywania aż 7:13! Polacy jednak podnieśli się po tak ciężkiej serii i w końcówce spotkania sami wygrali siedem punktów z rzędu, ostatecznie doprowadzając do dogrywki. W niej również utrzymali nerwy na wodzy i ostatecznie pokonali ENRAGE 19:17, a najskuteczniejszym graczem był Paweł “innocent” Mocek – ustrzelił aż 39 rywali (12 więcej niż drugi oskarish).

Ostatnią mapą był Train. Tutaj to Bułgarzy lepiej zaczęli, ale w 8. rundzie zaczęli hurtowo oddawać punkty Polakom, tym samym powiększając do nich stratę. Illuminar grało wręcz perfekcyjnie i w drugiej połowie wygrało 8 na 9 rund, ostatecznie pokonując ENRAGE wynikiem 16:8. Innocent i spółka tym samym awansują dalej, w kolejnym etapie zagrają z SKADE.

Illuminar 2:1 ENRAGE