Respawn.pl

Polak wśród gwiazd światowego formatu- OG oficjalnie ogłasza swój skład CS:GO!

Autor: Kamil Kowala
OG

Wielotygodniowe gry w podchody nareszcie dobiegły końca, i z radością możemy powiedzieć, że polski zawodnik oficjalnie znalazł się w pierwszym w historii składzie CS:GO organizacji OG. Naszym reprezentantem w europejskiej formacji będzie Mateusz “mantuu“ Wilczewski, a u jego boku grać będą absolutnie najlepsi w swojej profesji.

Pogłoski o powstaniu dywizji CS:GO w OG krążyły już od dłuższego czasu. Początkowo nie mówiło się jednak o Polaku w składzie, a o Bułgarze Valentinie “poizonie“ Vasilevie, czy Finie Eliasie “Jamppim“ Olkkonenie. Pierwszy jednak pokusił się na świetną ofertę Jasona Lake’a z Complexity, natomiast drugiemu udowodniono posiadanie konta z założoną blokadą VAC. Nam pozostaje się z tego powodu cieszyć, ponieważ obserwacja rozwoju mantuu przy graczach z tak wysokiej półki będzie czystą przyjemnością.

Przygotowania to obwieszczenia nowego pracodawcy Mateusza bardzo się przedłużały. Przed oficjalką otrzymywaliśmy informacje, iż ze swoimi poprzednimi składami żegnali się kolejno valde, NBK oraz Aleksib. Tym samym samo ogłoszenie o powstaniu nowej dywizji w OG nieco utraciło, aczkolwiek nie to za kilka miesięcy będzie istotne. Liczyć będą się wyniki, które przy takim składzie powinny być znakomite. W samym klipie zaprezentowanym wraz z prezentacją zawodników zawarta jest informacja, że drużyna ta powstaje, aby wygrywać Majory. Droga do tych nie będzie jednak lekka, ponieważ europejski Minor i tak miał już solidną konkurencję, a teraz będzie niczym turniej drużyn pierwszego tieru.

Debiut nowej formacji ma mieć miejsce już podczas cs_summit 5, co wyjaśniałoby, dlaczego organizatorzy tak długo zwlekali z ogłoszeniem ostatniej inwitacji. Pierwszą w historii dywizję CS:GO OG reprezentują:

  • Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • Nathan “NBK-“ Schmitt
  • Valdemar “valde” Bjørn Vangså
  • Issa “ISSAA” Murad
  • Mateusz “mantuu” Wilczewski