Respawn.pl

Półfinał drugi – TSM vs. Titan

Autor: Sergiusz Lelakowski

TSM vs. Titan – biorąc pod uwagę ostatnio prezentowaną przez oba zespoły formę, mecz powinien być jednostronny i zakończony łatwym i szybkim zwycięstwem Duńczyków. Czy tak było? Przekonajmy się.

Jako pierwsza mapa grany był de_cache – mapa niezwykle popularna ostatnimi czasy we wszelkich turniejach, prowdopodobnie ze względu na to, że nie była zbytnio zmieniana w ostatnich update’ach. Zespół Titan po wygranej nożówce zaczynał po znacznie łatwiejszej stronie CT, jednak przygotowanie taktyczne zespołu TSM do gry po stronie terrorystów doprowadziło do wyniku 9:6. Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla zespołu Titan – przegrana pistoletówka, a zaraz po niej kilka kolejnych rund wskazywało na to, że zespół duński przejmie całkowicie kontrolę nad spotkaniem i szybko zakończy pierwszą mapę. W tym momencie Francuzi rozbudzili się i zaczęli grać w sposób niesamowity – doprowadzili do wyniku 15:15, a w dogrywce, dzięki wspaniałym strzałom kennyS’a, udało im się zakończyć pierwszą mapę wynikiem 19:17.

De_dust2 – mapa przez jednych kochana przez jej zrównoważenia, przez innych znienawidzona przez jej ciągłe ogrywanie; w tym meczu została wybrana do zagrania jako druga mapa meczu BO3. Zespół Titan zaczął mecz po niezbyt przez nich lubianej stronie terrorystów – pierwsze rundy dokładnie ukazały, dlaczego nie lubią tej strony. Nie wychodziło im nic, byli dosłownie niszczeni. Nagle jednak zaczęło im wychodzić wszystko – każda taktyka, każdy granat, każdy strzał – pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla zespołu TSM. Strona CT zespołu Titan była zawsze przedstawiana jako przykład krycia praktycznie doskonałego – szkoda, że w tym meczu pokazali coś dokładnie odwrotnego – w drugiej połówce wygrali tylko 3 rundy, a cała mapa zakończyła się wynikiem 16:10 dla zespołu TSM.

Finał pojedynku między tymi dwoma zespołami odbył się na mapie de_inferno. Pierwsze kilka rund to totalna dominacja Francuzów – wygrana nożówka i 7 kolejnych rund rozwiały wszelkie wątpliwości co do zdolności krycia BSów, które mogły zrodzić się w głowach widzów po całkowicie nieudanym meczy na de_dust2. Duńczycy wyciągnęli jednak wnioski ze swoich błędów i udało im się doprowadzić do wyniku 10:5. Po zmianie stron zespół duński nie był w stanie powtórzyć dokonań z drugiej mapy – udało im się odrobić część strat w mapach, zabrakło im jednak wykończenia kilku akcji – mapa zakończyła się wynikiem 16:14 dla zespołu Titan, a cały mecz – 2:1 dla Francuzów, którzy w finale turnieju spotkają się z zespołem Na’Vi.