Respawn.pl

Polki w CS2 ponownie drugie na świecie! NAVI Javelins przegrało w finale ESL Impact

Autor: Michał Maćkowski

Kolejny sukces, ale i niedosyt polskich zawodniczek CS2. NAVI Javelins na zakończonym ESL Impact zajęły drugie miejsce, ale nie zdołały pokonać ciągle wygrywającej drużyny Nigma Galaxy

NAVI Javelins na drugim miejscu w CS2 w turnieju ESL Impact

Pierwszy finał ESL Impact w CS2 to już historia, która ponownie dla Polek z NAVI Javelins nie zapiszę się idealnie. Polskie zawodniczki ponownie zajęły drugie miejsce w tych rozgrywkach i nadal nie znają sposobu na obalenie Nigma Galaxy. Rosjanki po raz czwarty sięgnęły po puchar w tych rozgrywkach.

Czwarty sezon ESL Impact to przeszłość, a NAVI Javelins w słonecznej Valencji pokazało kawał dobrego Counter-Strike 2. Niestety to ponownie nie wystarczyło, bowiem po zajęciu drugiego miejsca w grupie i pokonaniu w półfinale Fluxo Demons, przyszła pora na najważniejszy pojedynek z najtrudniejszym rywalem.

Rywalkami nie do pokonania i dominującymi scenę CS2 są zawodniczki Nigma Galaxy, które wygrały trzy ostatnie sezony ESL Impact. Tym razem niestety nie było inaczej, a Rosjanki ponownie pokazały swoją siłę już na pierwszej finałowej mapie (Inferno), gdzie wygrały do pięciu. Niestety jeszcze gorzej sytuacja wyglądała na Nuke, gdzie Polki nie potrafiły przebić się przez obronę rywalek i drugą mapę przegrały do zera.

Tak o to NAVI Javelins po raz kolejny zajęły drugie miejsce w największych kobiecych rozgrywkach w Counter-Strike 2, zgarniając przy tym 25 000$. Natomiast Nigma Galaxy wzbogaciła się o dwukrotność sumy wygranej przez Polki, czyli o 50 000$.

Klasyfikacja końcowa finałów czwartego sezonu ESL Impact

1. Nigma Galaxy 50 000$
2. NAVI Javelins 25 000$
3-4. 9 Pandas Fearless, Fluxo Demons 13 000$
5-6. FURIA fe, HSG fe 7 000$
7-8. FlyQuest RED, Shimmer 4 000$