Respawn.pl

Polscy piłkarze byli o krok od założenia organizacji i pozyskania składu CS:GO

Autor: Michał Maćkowski

Wiemy dobrze, że osoby spoza świata esportu coraz chętniej wchodzą do naszej branży. W najnowszym materiale sportowego kanału Foot Truck Krystian Bielik opowiedział nieco więcej o planach, jakie miał wraz z Dawidem Kownackim oraz Wojciechem Pawłowskim. 

Esport to wciąż bardzo szybko rozwijająca się dziedzina naszego życia, więc nic w tym dziwnego, że osoby spoza sportów elektronicznych chętnie przyglądają się temu światu. W najnowszym materiale od Foot Truck, w którym gościem był Krystian Bielik dowiedzieliśmy się, że w planach i praktycznie z gotowymi kontraktami miała powstać nowa organizacja, której założycielami mieli być wcześniej wspomniany zawodnik Derby County, Dawid Kownacki oraz Wojciech Pawłowski, który już o wiele wcześniej mówił sporo o chęci działania w esporcie.

Organizacja założona przez polskich zawodników swoje działanie w esporcie miało rozpocząć od podpisania kontraktu z zespołem CS:GO, w którym grać mieli: Łukasz “splawik” Jahns, Kacper “kaper” Słoma, Rafał “sany” Pietrzak, Michał “Czapel” Czapla oraz Michał “crank” Krystyniak. Niestety praktycznie na ostrej prostej wszystko się posypało, a były reprezentant Arsenalu powiedział, że dla zawodników rozpisywano już kontrakty.

Niestety coś praktycznie na ostatniej prostej nie poszło, jednak nie wiemy dokładnie co. Krystian Bielik w rozmowie dodał, że to między nimi, czyli właścicielami nie doszło do porozumienia. Na papierze skład wyglądał bardzo ambitnie, a zawodników w tym samym zestawieniu mieliśmy okazję przez pewien czas oglądać w kwalifikacjach.

Rozmowa o esporcie rozpoczyna się w 25 minucie, a na sam koniec możecie jeszcze posłuchać wypowiedzi Piotra “Izaka” Skowyrskiego.