Respawn.pl

POLSKA GUROM! POLACY W PÓŁFINALE FIFAE NATIONS CUP 2022!

Autor: Michał Maćkowski
FIFA

CO ZA WIECZÓR DLA POLSKICH FANÓW FIFA 22! Polacy na FIFAE NATIONS CUP 2022 zameldowali się w półfinale po pokonaniu Portugalii! 

TAK, TAK, TAK I JESZCZE RAZ TAK! Mistrzostwa Świata w FIFA 22 nie skończyły się jeszcze dla Polaków, którzy nadal są w fantastycznej formie. Najpierw nasz polski zespół w 1/8 pokonał Zjednoczone Emiraty Arabskie, a następnie zrewanżował się reprezentacji Portugalii za EURO 2016 eliminując ich z turnieju!

Pierwsze spotkanie do zapomnienia 

To był niesamowicie emocjonujące spotkanie z udziałem polskich zawodników w ćwierćfinale FIFAE NATIONS CUPS 2022! Polacy pierwsze spotkanie z Portugalią rozpoczęli nie najlepiej, zostali praktycznie całkowicie zamknięci i nie potrafili stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzału. Bramka, która wisiała w powietrzu dla Portugalczyków, niestety się ziściła i pierwsze spotkanie zakończyło się porażką naszych rodaków wynikiem 0:1.

Z piekła do Nieba! 

Na rewanż polski zespół wrócił do swojego optymalnego ustawienia 4:2:2:2 i od razu rozpoczął walkę o powrót. Do remisu udało się doprowadzić już po 10 wirtualnych minutach, gdzie po fantastycznej akcji udało się wpakować piłkę do praktycznie pustej bramki. Po doprowadzeniu remisu sytuacja nieco się wyrównała, lecz to Portugalia miała więcej okazji do zdobycia bramki. Świetnie rozgrywane rzuty rożne i reszta stałych fragmentów gry powodowały zawał wśród polskich kibiców, jednak piłka do bramki wpaść nie chciała. To jednak Polacy odwinęli się Portugalczykom i Kacper “Furman” Furmaniaka po fantastycznym finezyjnym uderzeniu legendarną kartą Ronaldo Nazario pokonał bramkarza rywali, wyprowadzając nas prowadzenie w dwumeczu 2:1. Na szczęście nasi rodacy zdołali utrzymać prowadzenie i wyeliminować Portugalczyków z turnieju!

Półfinał już jutro

Takich emocji nikt się nie spodziewał, lecz to nie koniec przygody Damiana “Damie” Augustyniaka, Kacpra “Furmana” Furmaniak oraz Bartosza “bejotta” Jakubowskiego z FIFAE NATIONS CUP 22. Już jutro o 14:00 nasi rodacy w półfinale zmierzą się z reprezentacją Szwecji, która rzutem na taśmę pokonała zawodników z Argentyny.