Respawn.pl

Polska kolonia w ENCE zmniejsza się! hades oficjalnie na rezerwie

Autor: Marcin Kapusta

Czarny scenariusz dotyczący Aleksandra “hadesa” Miśkiewicza spełnił się. Polski snajper oficjalnie zakończył epizod w wyjściowym składzie ENCE!

Niestety, ale smutne doniesienia krążące w kuluarach potwierdziły się. Aleksander “hades” Miśkiewicz stracił posadę w głównym zespole. Oficjalny komunikat zaledwie dzień wcześniej został poprzedzony przez redakcję HLTV, która w swoim raporcie ujawniła, że fińska organizacja zamierza wymienić snajpera.

To zawsze jest trudne, kiedy dokonuje się zmian. Przesunięcie hadesa na ławkę to trudna decyzja, ale taka, która moim zdaniem musi być podjęta w tej chwili. Hades zaliczyć dobry postęp i rozwój jako gracz, ale dla kierunku, w którym zmierzamy, potrzebujemy zmiany. Mieliśmy wiele wspaniałych chwil i osiągnęliśmy mnóstwo naszych celów podczas naszej współpracy. To była przyjemność mieć hadesa w drużynie i życzę mu powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.” – zakomunikował główny trener sekcji CS:GO, Eetu “sAw” Saha.

22-latek znad Wisły dołączył do ENCE w połowie maja 2021 roku, tymczasowo wypełniając wakat po Aleksim “allu” Jallim, który musiał zrobić sobie przerwę od profesjonalnej rywalizacji. Polak na tyle dobrze wpasował się w szeregi drużyny, że ostatecznie otrzymał stały angaż zaledwie miesiąc później. Utożsamiając się z skandynawską marką, hades z impetem wypłynął na szerokie wody, zdobywając mnóstwo spektakularnych sukcesów. Do największych należy wicemistrzostwo 15. sezonu ESL Pro League, IEM Fall 2021 oraz IEM Dallas 2021, a także dotarcie do półfinału antwerpskiego Majora. Żeby podkreślić wagę tego ostatniego sukcesy, to wspomnę, że w historii CS:GO tylko siedmiu Polaków zdołało awansować do fazy mistrzowskiej turnieju o tej randze (Dycha, Snax, byali, TaZ, NEO, pashaBiceps).

Hej, zostałem oficjalnie przesunięty na ławkę ENCE. Przez 15 miesięcy w tej drużynie było wiele niesamowitych chwil i turniejów, nawet udało nam się awansować na drugie miejsce w światowym rankingu HLTV. Udało się spełnić większość założonych celów i jestem mega dumny z tego, że zyskałem własną naklejkę w CS:GO. Nie byłoby to możliwe, gdybym nie dostał szansy gry z chłopakami. Chciałbym podziękować graczom, jak i organizacji za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Niestety w ostatnich miesiącach straciłem swoją osobowość snajpera, tracąc tym samym pewność siebie, która mocno odbiła się na moich występach. Wiem, że potrafię grać dużo lepiej. Po przerwie zacząłem odbudowywać samego siebie.” – oświadczył hades za pośrednictwem TwitLongera.

Aktualny skład ENCE wygląda następująco:

 • 🇩🇰 Marco “Snappi” Pfeiffer
 • 🇲🇪 Pavle “Maden” Bosković
 • 🇮🇱 Lotan “Spinx” Giladi
 • 🇵🇱 Paweł “Dycha” Dycha
 • 🇫🇮 Eetu “sAw” Saha (trener)
Rewolucja w ENCE na horyzoncie!

Według serwisu HLTV, w buty hadesa wejdzie gwiazdor Movistar Riders, Alvaro “SunPayus ” Garcia. 23-latek jest obecnie najmocniejszym filarem hiszpańskiego superteamu, a obrazuje to m.in. jego rating, który na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy wyniósł zawrotne 1,19. Ostatnio iberyjska ekipa dotarła do półfinałów IEM Cologne, a sam SunPayus otrzymał wyróżnienie EVP.

Niemniej to nie jedyna zmiana kadrowa, jaka może mieć miejsce w ENCE. Kilkanaście dni temu reporter neL z portalu 1pv.fr informował, że Lotan “Spinx” Giladi znalazł się na celowniku Team Vitality. Francuski dziennikarz uważa, że transfer izraelskiego riflera jest już na ostatniej prostej. Na jego następcę fińska organizacja rozważa 17-letniego reprezentanta Sprout, Laurentiu “lauNX-a” Tarlea

Jeżeli doniesienia znajdą swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, to skład ENCE będzie wyglądał następująco:

 • 🇩🇰 Marco “Snappi” Pfeiffer
 • 🇲🇪 Pavle “Maden” Bosković
 • 🇵🇱 Paweł “Dycha” Dycha
 • 🇪🇸 Alvaro “SunPayus ” Garcia
 • 🇷🇴 Laurentiu “lauNX” Tarlea
 • 🇫🇮 Eetu “sAw” Saha (trener)