Respawn.pl

Polska niedziela. Anonymo gra o przeżycie, Ungentium i ENCE o BLAST Showdown

Autor: Aleksander Kurcoń

Zapowiada się pracowita niedziela dla polskich zespołów CS:GO. W grze zobaczymy trzy biało-czerwone drużyny, a dodatkowo jedna z nich zmierzy się z ENCE. Stawka spotkań jest wysoka.

  • Anonymo – Conquer

Dzień otwierają gracze Anonymo, którzy walczą w play-offach ESEA Advanced Season 40 Europe. Polacy źle zaczęli fazę pucharową, bo przegrali pierwszy mecz i od razu spadli do dolnej drabinki. Dzisiaj więc grają o pozostanie w turnieju. Na szczęście rywal nie jest z górnej półki. Finowie to dopiero 150. drużyna świata. Ciekawostką jest fakt, że występuje w niej Jimpphat – obecny stand-in w MOUZ NXT. Anonymo co prawda nie radzi sobie za dobrze w ostatnich dniach – zalicza bowiem serię czterech porażek z rzędu, ale miejmy nadzieję, że Polakom uda się dzisiaj odbić od dna.

  • Ungentium – ENCE

Niewątpliwie dzisiejszy hit dla polskich kibiców, czyli półfinał FantasyExpo EU Champions Spring 2022. To turniej kwalifikacyjny do BLAST Premier Showdown Spring 2022, a bilet na te prestiżowe rozgrywki otrzyma tylko jedna drużyna. W jednym z półfinałów zmierzą się Ungentium i ENCE. Obecność polskiego zespołu na tym etapie jest nieco zaskakująca i dzisiaj w formule BO3 i w starciu z 9. drużyną świata raczej nie powinniśmy oczekiwać cudów. Niemniej jednak warto zobaczyć, jak robiący postępy zespół GruBego radzi sobie z ENCE. Dla hadesa i spółki awans na BLASTA jest niemalże obowiązkiem, powinniśmy więc oglądać pełny potencjał europejskiego składu.

W drugim półfinale mierzą się Apeks i HEET. Finałowe spotkanie przewidziane jest na godzinę 20:00.

  • Ungentium – LF0

To intensywny dzień dla Ungentium, bowiem Polacy mają na dziś zaplanowany jeszcze jeden półfinał – tym razem z LF0 w ramach ESEA Spring 2022 Cash Cup 1 Europe. Oba mecze Ungentium planowo miały rozpocząć się o godzinie 16:00, ale starcie z Rosjanami zostało przesunięte i odbędzie się tuż po zakończeniu pojedynku z ENCE. O przeciwnikach Polaków ciężko coś powiedzieć, zespół nie jest nawet notowany na HLTV. Stawką Cash Cupa jest pula nagród wynosząca 3000 dolarów.

  • MOUZ NXT – SKADE

Kolejny ciekawy pojedynek. MOUZ NXT zmierzy się ze SKADE w ramach 1. rundy play-offów turnieju Pinnacle Cup III. Polacy są ostatnio w przeciętnej formie, znamienna była porażka na OMEN WGR European Challenge, gdzie Myszki przegrały wszystkie mecze. Bułgarzy zaś standardowo są w bardzo dobrej formie i wygrywają niemal każde spotkanie. To raczej oni, czyli 18. drużyna rankingu HLTV jest stawiana w roli faworyta. A w turnieju jest o co grać, bo pula nagród Pinnacle Cup wynosi aż 100 tysięcy dolarów.

Harmonogram spotkań: