Respawn.pl

Polska zakończyła CS:GO na drugim miejscu na FACEIT

Autor: Michał Maćkowski
FACEIT

CS:GO przeszedł już do historii, jednak z pewnością będziemy długo o nim pamiętać. Jednak przyszła pora na podsumowanie ponad dziesięciu lat gry, które dla Polaków było na pewno dobre.

Polska na drugim miejscu w CS:GO na FACEIT

FACEIT, największa platforma do gry w CS:GO i już w Counter-Strike 2 postanowiła podsumować statystyki graczy z całego świata i przedstawić je całej społeczności. Wśród wyróżnionych znalazła się Polska, która zakończyła CS:GO na drugi miejscu pod względem największej ilości graczy z najwyższym poziomem – 10.

Krajem, który na koniec CS:GO miał najwięcej graczy z poziomem dziesiątym jest Rosja, która odjechała dość mocno całej stawce. Z tego kraju pochodzi aż prawie 41 000 graczy, którzy zakończyli grę z najwyższym poziomem. Na drugim miejscu uplasowała się Polska z prawie 16 000 graczy, a podium zamknęły Stany Zjednoczone. Co ciekawe, najwięcej graczy z dziesiątym poziomem ze względu na ich ilość jest w Islandii. Prawie co dziesiąty gracz z tego kraju zakończył grę w CS:GO na platformie z najwyższym poziomem.

FACEIT CS:GO

fot. Twitter/@Faceit

m0NESY królem FACEIT w CS:GO 

Najlepszym graczem pod względem ilości ELO w CS:GO okazał się Ilya “m0NESY” Osipov. Gwiazda G2 zakończył grę z 7343 punktami, co dało mu pewne pierwsze miejsce na świecie. Natomiast największą ilością zwycięstw z rzędu pochwalić się może gracz Complexity Håkon “hallzerk” Fjærli. Norweg zapisał się w historii platformy z rekordem 136 wygranych.

FACEIT CS:GO

Mirage najchętniej graną mapą w CS:GO na FACEIT

Platforma pochwaliła się także informacją, które mapy były najpopularniejsze. Zwycięzca nie dziwi specjalnie nikogo, bowiem mowa o Mirage, który rozgrywant był prawie, co trzeci mecz Na drugim miejscu uplasowało się Inferno, a podium zamknął dawno niewidziany już w puli map Dust2.

FACEIT CS:GO

fot. Twitter/@FACEIT