Respawn.pl

POLSKI CS WSTAJE Z KOLAN! HONORIS I 9INE Z AWANSEM DO ZAMKNIĘTYCH ELIMINACJI IEM BRAZIL!

Autor: Michał Maćkowski

Co to był za wieczór i noc dla polskich kibiców CS:GO. Fantastyczną formą w drugich otwartych eliminacjach do IEM Brazil popisali się gracze 9INE i Honoris!

Takich spotkań z udziałem polskich drużyn CS:GO chcemy po prostu oglądać więcej. 9INE i Honoris dostarczyły polskim kibicom mnóstwo emocji i ostatecznie awansowało do zamkniętych kwalifikacji IEM Brazil.

9INE i Honoris w zamkniętych eliminacjach CS:GO do IEM Brazil

Na takie wyniki długo musieliśmy czekać od polskich drużyn, które wiele na to wskazuje, wracają na dobre tory. Drugie otwarte kwalifikacje do IEM Brazil wpadły w całości polskim zespołom, które mogą być z siebie dumne, bowiem oprócz dobrych wyników, dostarczyły kibicom niesamowicie wiele emocji.

Pierwsze awans wywalczyło sobie 9INE, które na start drugiego dnia otwartych eliminacji wyeliminowało BLINK. Chwilę później Polacy zmierzyli się z Duńczykami z Copenhagen Flames i to spotkanie przyniosło niesamowite emocje, bowiem walka trwała prawie do samego końca. Na ostatniej prostej to właśnie ekipa Wiktor “mynio” Kruka zdążyła przegonić rywali, wygrywając rundę ECO i za chwilę całe spotkanie 16:13. Już o sam awans 9INE walczyło z Sinners. Ostatni mecz był pod dykdanto naszych rodaków, którzy dwukrotnie wygrali do siedmiu.

W ślady 9INE nieco później poszli reprezentanci Honoris, którzy najpierw wyeliminowali ukraińskie Lazer Cats. To jednak zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa czekał zdecydowanie trudniejszy pojedynek z Francuzami z Falcons. To jednak polski zespół był wczoraj nie do zatrzymania i wyrzucił z kwalifikacji ekipę Nathan ‘NBK-‘ Schmitt, wygrywając Nuke do dwunastu. Decydujące spotkanie o awans z udziałem Honoris przeciągło się na drugi dzień i ostatecznie zakończyło się trzydzieści minut po północy. Na szczęście dla kibiców, którzy licznie zgromadzili się na transmisji, polski zespół zamknął pojedynek po dwóch wyrównanych mapach. Najpierw podopieczni Vincenta “vinS” Jozefiaka wygrali Mirage do czternastu, a następnie po dogrywce rezultatem 19:17.

Znamy wszystkich uczestników zamkniętych eliminacji IEM Brazil

Dwa polskie zespoły i dwóch Polaków grających w międzynarodowych formacjach zobaczymy w zamkniętych eliminacjach do IEM Brazil, gdzie walka toczyć będzie się o dwa miejsca w głównym turnieju.  Osiem zespołów rozpocznie walkę o wyjazd do Brazylii już 8 lutego.

Lista drużyn w zamkniętych eliminacjach do IEM Brazil

ENCE (dycha) Honoris 9INE MONTE (kRaSnaL)
BIG Bad News Eagles Sprout HEET