Respawn.pl

Polski czwartek w Counter-Strike: Global Offensive

Autor: Bartek Zygmunt

Brak pomysłów na zimny, jesienny wieczór? Żaden problem! Po wczorajszych emocjach związanych z polskimi derbami już dziś czeka nas kolejna dawka wrażeń – zobaczymy w akcji SEAL, Venatores, PRIDE oraz PACT

Na dobry początek o godzinie 16:00 będziemy mogli śledzić spotkanie Seal w ramach X-BET.co Invitational z rosyjskim forZe – triumfatorami IeSF World Championship 2017. W starciu w trybie best of 3 „foki” koniecznie potrzebują wygranej, ponieważ swoją pierwszą grupową potyczkę zaczęli od porażki, jeżeli dziś przegrają, to będą musieli pożegnać się z zawodami.

W kolejnym spotkaniu tego dnia o godzinie 17:00 w akcji będziemy mogli zobaczyć Venatores, które zainauguruje batalię z Windigo Gaming w fazie grupowej Legend Series #4. Ciężko określić formę przeciwnika, jako że ostatnimi czasy przeżywali okres stagnacji w pojedynkach na scenie Counter-Strike: Global Offensive, a występ w europejskim Minorze na pewno nie mogą zaliczyć do najlepszych. Starcie w trybie best of 1 niewątpliwie dostarczy nam wielu emocji.

Najważniejszy, najbardziej wyczekiwany przez polskich kibiców spektakl odbędzie się o godzinie 19:00. Virtus.pro z powodu przegranej z AGO Gaming straciło możliowść bezpośredniego awansu do upragnionej ESL Pro League. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego w środowy wieczór polegli w polskich derbach i w konsekwencji muszą walczyć o trzecie miejsce w ESEA Premier Season 26. Lokata ta umożliwi im uczestnictwo w barażach o EPL.”Złota piątka” podejmie dziś Space Soldiers w trybie best of 3. Virtus.pro w dzisiejszym pojedynku pozostaje w roli faworyta na jedenaście rozegranych map, aż osiem kończyło się wygraną podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego. W barażach o ESL Pro League Season 6 awans uzyskają te drużyny, które sięgną po zwycięstwa w dwóch meczach. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za triumfów VP!

Kolejnym spotkaniem naszych rodaków będzie ćwierćfinałowy pojedynek pomiędzy PRIDE a TEAM5 w ramach Skinhub Season 2. Początkowo Polacy mieli podjąć walkę z MK, ale bułgarska ekipa wycofała się z zawodów. PRIDE jest zdecydowanym faworytem tego spotkania. Od godziny 21:00 trzymamy kciuki za naszych rodaków, którzy podejmą Szwedów w trybie best of 3.

Dzisiejsze występy Polaków zakończy spotkanie PACT z Conquer w trybie best of 3. Pojedynek w drabince przegranych 13 sezonu CEVO Main rozpocznie się o 21:00. „Być albo nie być”, jeżeli PACT przegra mecz, to pożegna się z zawodami. Finowie na pewno nie będą łatwym przeciwnikiem dla Polaków.

Już dziś szykuje się nam kolejne niesamowite widowisko z udziałem polskich drużyn, które niewątpliwie dostarczy nam wielu emocji i przyciągnie przed ekrany wielu widzów.

Harmonogram spotkań prezentuje się następująco:

16 listopada
16:00SEAL EsportsvsforZeBO3transmisja
17:00VenatoresvsWindigoBO1transmisja
19:00Virtus.provsSpace SoldiersBO3transmisja
21:00PRIDEvsTEAM5BO3transmisja
21:00PACTvsConquerBO3transmisja