Respawn.pl

Strona główna » “Polskie” Acend to już przeszłość. Czas na zmiany

“Polskie” Acend to już przeszłość. Czas na zmiany

Autor: Maciek Paszkiewicz

Wraz z pierwszymi dniami stycznia świat Valoranta obiegła ciekawa wiadomość. Mianowicie szeregi Acend opuścił starxo, a to oznacza, że rozdział pt. “polski Acend”/ “Acend Polaka” został zakończony…

Acend to europejska organizacja, która w ekosystemie Valoranta istnieje prawie od samego początku. Swój mistrzowski skład posiadała od marca 2021 roku, kiedy to dołączył do niej Patryk “starxo” Kopczyński. W czerwcu skład uzupełnił jeszcze Aleksander “zeek” Zygmunt, więc drużyna mogła rozpocząć marsz po pierwsze mistrzostwo świata w historii tej dyscypliny. Największy sukces esportowy 2021 roku dla polskiej sceny to niewątpliwie były wygrane Worldsy w Valoranta przez starxo i zeeka.

Później jednak było już tylko gorzej, a włodarze organizacji przeprowadzili szereg złych zmian. Odsunięto od składu zeeka, a w jego miejsce zatrudniono.. amatorów? Inaczej nie można tego nazwać patrząc na wyniki zespołu. Wraz z końcem 2022 roku zakończyła się także przygoda starxo z Acend. Kopczyński szuka teraz nowego domu.

Na scenie dalej jest kilka organizacji bez zawodników, więc znalezienie miejsca dla niego nie powinno stanowić żadnego problemu dla agencji, która go reprezentuje.