Respawn.pl

Polsko-polskie starcie w walce o awans na BLAST Showdown

Autor: Aleksander Kurcoń
ENCE

Trwa turniej FantasyExpo EU Champions Spring 2022, który stanowi przepustkę do BLAST Showdown Spring 2022. Dziś rusza rywalizacja w grupie B, gdzie rozgrywki otworzy starcie pomiędzy ENCE a MAD DOG’S PACT.

  • ENCE – MAD DOG’S PACT 

Wczoraj Ungentium udało się awansować do fazy play-off, dzisiaj o to samo walczy inny polski zespół – MAD DOG’S PACT. Ekipa Pawła “reatz” Jańczaka ma jednak utrudnione zadanie – w grupie bowiem rywalizuje z ENCE i fnatic, czyli dwiema najwyżej rozstawionymi ekipami w turnieju. Grono uzupełnia francuskie HEET, które jest de facto trzecią, najwyżej rozstawioną drużyną.

Można więc powiedzieć, że MAD DOG’S PACT znalazło się w grupie śmierci i niestety jest w niej kopciuszkiem. Należy jednak przypomnieć, że wszystkie mecze rozgrywane są formułą BO1, w której dużo może się jeszcze wydarzyć.

Pierwsze starcie na dziś to ENCE kontra MAD DOG’S PACT. W europejskim składzie występuje aż dwóch Polaków – Olek “hades” Miśkiewicz i Paweł “dycha” Dycha. Aktualnie 9. drużyna świata posiada na sobie bardzo dużą presję związaną z awansem na BLAST Showdown. Wygranie turnieju od FantasyExpo jest jedyną drogą, by to osiągnąć. Każdy inny wynik byłby dużym rozczarowaniem.

Starcie “polsko-polskie” rozpocznie się o godzinie 17:00. O 18:00 do gry wejdzie fnatic i HEET. Później czeka nas mecz wygranych, przegranych, a także decydujące spotkanie o awans do play-offów. Można więc powiedzieć, że przed nami dzień pełen wrażeń. Transmisja spotkań odbędzie się na kanale Polskiej Ligi Esportowej.