POMPA TEAM WYGRYWA W FINALE SUPERPUCHARU PLE 2023!

Autor: Filip Woszczek
Pompa Team

Turniej Superpuchar Polska Liga Esportowa 2023 właśnie dobiegł końca. Ekipa ECLOT ponownie musiała uznać wyższość Pompa Teamu, który poradził sobie w trzymapowym pojedynku, kończącym się na Ancient. Wobec tego, Janusz “Snax” Pogorzelski i jego zespół zainkasowali kwotę w wysokości 10,000 dolarów.

Obie ekipy spotkały się po raz drugi na turnieju, natomiast w ich pierwszym starciu to Pompa Team okazał się zwycięski, wygrywając po 3 mapach. Ponownie jako pierwsze rozegrane zostało Vertigo. Ekipa ECLOT zaliczyła dobrą połówkę w ataku, zdobywając 9 rund. Jakby tego było mało, w drugiej połowie dołożyli do tego 4 rundy z rzędu i łącznie posiadali wtedy 13 punktów. Polska ekipa nie była w stanie znacząco zagrozić swojemu rywalowi, więc wkrótce można było przenieść się na Nuke.

W odróżnieniu od pierwszej mapy, na Nuke‘u Polacy zaprezentowali dominującą połówkę i uzbierali aż 11 wygranych rund w ofensywie. W dalszej rozgrywce na tej mapie, Czesi zdobyli jeszcze 6 punktów w obronie, ale koniec końców wszystko musiało rozstrzygnąć się na Ancient.

Przez kilka rund pierwszej połowy to ECLOT radził sobie lepiej, zdobywając rundy w CT (6:3). Wraz ze zmianą stron, prowadzenie odebrała Pompa, kończąc połówkę z 9 punktami. W pewnym momencie obie drużyny spotkały się na remisie przy stanie 11:11. Ekipa z Czech była już bliżej wygranej, ponieważ kolejne dwie rundy padły ich łupem (13:11), aczkolwiek zawodnicy Pompy w porę odpowiedzieli, wygrywając pozostałe 6 rund w obronie, by odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu.