Respawn.pl

Ponad 1200 kont zbanowanych za oszustwa w Fortnite World Cup!

Autor: Filip Woszczek

Ponad 1200 graczy zostało przyłapanych na oszukiwaniu w pierwszym tygodniu eliminacji Fortnite World Cup, w tym ponad 200 zwycięzców. Zwycięzcy utracili swoje wygrane i mają zostać zbanowani w grze przez Epic Games.

Każdy z 10-tygodniowych turniejów kwalifikacyjnych ma pulę nagród o wartości 1 mln USD, a 30 mln USD zostanie przyznanych w finale Pucharu Świata w lipcu. Według Epic, wielu graczy obchodzi zasady, próbując zdobyć dla siebie część tej ogromnej puli nagród.

W piątek Epic Games ujawnił, że ponad 1200 kont graczy zostało ukaranych w pierwszym tygodniu eliminacji Fortnite World Cup z powodu różnych naruszeń, a ponad 200 z nich zdobyło nagrody podczas zawodów. Nagrody te przepadły, a większość graczy – łącznie 1663 – została ukarana za obejście blokad regionalnych, aby rywalizować w wielu regionach, a 196 z nich zdobywało nagrody. Wszystkie te konta zostaną zablokowane przez 14 dni. Dodatkowo, 48 kont zostało zablokowanych na 14 dni za udostępnienie konta, przy czym dziewięć z nich wygrało nagrody, a osiem kont (w tym jeden zwycięzca) zostało zbanowanych za łączenie się w kolejce solo. Jedno konto zostało również zbanowane za celowe odłączenie się od gry, aby nie dawać punktów konkurentowi.

Najbardziej skandalicznym przykładem oszustwa był jeden gracz, który używał niedozwolonego oprogramowania podczas półfinałów. Według Epic Games, konto to brało udział w turnieju przez mniej niż pięć minut, zanim zostało wykryte, i zostało trwale zbanowane z gry. Finały Mistrzostw Świata Fortnite odbędą się w Nowym Jorku od 26 do 28 lipca, z pulą 30 milionów dolarów do wygrania w konkursach Battle Royale, w tym 3 miliony dolarów dla zwycięzcy konkursu solo. Dodatkowo twórcy zorganizują konkurs na kreatywny tryb z pulą trzech milionów.