Respawn.pl

Pora na pierwsze ćwierćfinały PGL Major Copenhagen 2024!

Autor: Maks Bartosik
NEO polska

Kilka dni przerwy i wracamy! Już za godzinę rozpocznie się pierwszy ćwierćfinał PGL Major Copenhagen 2024.

Po trzech dniach przerwy wracamy do Kopenhagi na dalszą część emocji związanych z PGL Major Copenhagen 2024. Już dzisiaj rozpocznie się faza Play-Off, w której znalazło się osiem najlepszych drużyn – Spirit, FaZe, G2, Cloud9, Vitality, MOUZ, Eternal Fire oraz NAVI. Za chwilę natomiast będziemy świadkami pierwszych dwóch ćwierćfinałów.

17:00 Cloud9 – Vitality

Jako pierwsi do walki o półfinał staną zawodnicy Cloud9 i Vitality. Oba zespoły awansowały z drugiej fazy z bilansem 3:1 – Cloud9 po drodze pokonało ECSTATIC, G2 oraz NAVI, a Vitality TheMongolz, Imperial oraz Complexity. Od razu widać że to rosyjska formacja miała cięższą przeprawę, z której udało im się wyjść z sukcesem. Oba zespoły mierzyły się ze sobą na europejskim turnieju RMR B i wtedy górą było Cloud9, które wygrało 2:1. Czy dzisiaj ta historia się powtórzy? Przekonamy się już o 17:00!

20:00 Spirit – FaZe

W drugim półfinale czeka nas rewanż za finał IEM Katowice 2023 – Team Spirit zmierzy się z FaZe. W Katowicach lepsi byli zawodnicy z Rosji, którzy rozprawili się z podopiecznymi Neo 3:0 i sięgnęli po puchar. Dzisiaj jednak warunki są zgoła inne, a FaZe na pewno będzie chciało się odegrać za tamten finał. Czy im się to uda? Tego nie wiemy, ale wiemy że czeka nas świetne widowisko!

Transmisja PGL Major Copenhagen 2024

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.