Respawn.pl

Pora na pierwszy ćwierćfinał IEM Katowice 2024 – NEO kontra TAZ!

Autor: Maks Bartosik
TaZ NEO

Długo na ten dzień czekaliśmy. Już za nieco ponad godzinę wystartuje pierwszy ćwierćfinał IEM Katowice 2024, w którym naprzeciw siebie staną NEO i TAZ!

Piątek z IEM Katowice 2024 rozpoczniemy od świetnie zapowiadającego się starcia, które będzie tylko zwiastunem dla wieczornego spektaklu. O 16:15 na scenie pojawią się dwie doskonale znane polskiej publiczności postacie – Filip “NEO” Kubski, który poprowadzi skład FaZe oraz Wiktor “TaZ” Wojtas, który będzie stał za plecami składu G2. Stawką tego pojedynku jest miejsce w półfinale IEM Katowice 2024.

TaZ wraca do Spodka

Oba zespoły mają za sobą ciężką przeprawę przez fazę grupową. G2 na swojej drodze spotkało najpierw Heroic, które pokonali 2:1, a potem ENCE z którym przegrali 0:2, przez co spadli do dolnej drabinki. W tej w pierwszym meczu podjęli Monte, z którym TaZ i spółka wygrali 2:1, by w decydującym meczu ponownie zmierzyć się z Heroic, tym razem wygrywając 2:0 i pieczętując tym samym awans do ćwierćfinałów IEM Katowice 2024.

NEO i jego FaZe mają coś do udowodnienia

Z drugiej strony sceny stanie FaZe, które zmagania w Katowicach rozpoczęło od pojedynku z polskim składem Rebels Gaming. Tamte spotkanie europejska formacja niestety wygrała, a już w kolejnym meczu zapewnili sobie awans do fazy Play-Off, wygrywając 2:1 z Eternal Fire. W meczu decydującym o tym, czy FaZe zagra w ćwierćfinale czy w półfinale, podopieczni Neo przegrali 0:2 z Spirit i w ten sposób znaleźli się właśnie w ćwierćfinale.

Zwycięzca tego pojedynku w półfinale zmierzy się z MOUZ. Czy to będzie TAZ i jego G2 czy NEO wraz z FaZe, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że czeka nas niesamowicie zacięte spotkanie, a emocje będą nie tylko na serwerze, ale też i na trybunach w Spodku.

Transmisja

Spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy FaZe i G2 rozpocznie się o godzinie 16:15. Polską transmisję z tego spotkania znajdziecie na kanale Twitch Piotra “Izaka” Skowyrskiego.