Respawn.pl

Pora na półfinały IEM Fall! ENCE zmierzy się z Astralis

Autor: Krzysztof Sarna

Mamy nadzieję, że emocje po minionej nocy opadły! ENCE zakwalifikowało się na Majora dzięki zwycięstwu z G2 Esports i jednocześnie awansowało do półfinału IEM Fall. Nie zwalniamy jednak tempa, bo już dziś na serwerze znowu pojawią się iskry!

Mamy pierwszych dwóch Polaków na imprezie wspieranej przez Valve! Tymi są Paweł “dycha” Dycha wraz z Olkiem “hadesem” Miśkiewiczem, którzy po arcytrudnym starciu ubiegłej nocy pokonali G2 Esports. Tym razem ENCE spotka się w półfinale z kolejnym trudnym oponentem, bowiem tym będzie Astralis.

Pierwszego finalistę wyłoni spotkanie pomiędzy Ninjas in Pyjamas a Teamem Vitality. Nie ma się co oszukiwać, że tego typu zawody to prawdziwa gratka dla każdego fana Counter-Strike’a i śmiało można stwierdzić, że ten pojedynek nie powinien nikogo zawieść. Obie te drużyny nie miały przeciwników z prawdziwego zdarzenia w ćwierćfinałach. Szwedzko-duński kolektyw wygrał z Movistar Riders, a piątka znad Sekwany górowała nad Copenhagen Flames. Wydaje się, że pojedynek pomiędzy NiP-em a “Pszczołami” można określić jako przedwczesny finał. Co również ciekawe – będzie to pierwsze starcie tych zespołów od 18 marca bieżącego roku. Wówczas to organizacja ze Skandynawii wygrała 2:0 w ramach trzynastego sezonu ESL Pro League.

To, czego dokonało wczoraj ENCE jest czymś niesamowitym. Polski duet w postaci Pawła “dychy” Dychy i Olka “hadesa” Miśkiewicza, a także ich koledzy pokonali w ćwierćfinale G2 Esports i tym samym awansowali na PGL Majora w Sztokholmie. Organizacja z Finlandii spotka się dziś z Astralis w półfinale Intel Extreme Masters Fall, ale wynik już raczej mało kogo będzie obchodził. Najważniejsze zadanie zostało wykonane wczoraj. Duńczycy natomiast mieli łatwą przeprawę w 1/4 finału, ponieważ Fiend nie postawiło większego oporu. Dobrym prognostykiem jest także to, że podczas ostatniego starcia (17 sierpnia tego roku) to 13. siła świata okazała się lepsza.

Poza walką o wielki finał turnieju ujrzymy dziś także bój o 5-8. miejsca. W rywalizacji tej ujrzymy pojedynek z udziałem Movistar Riders i Copenhagen Flames, a także Fiend wraz z G2 Esports.

Wygrani tych starć awansują do decydującego meczu o piątą lokatę. Przegrani natomiast zmierzą się jeszcze o siódmą pozycję. 

Harmonogram sobotnich spotkań Intel Extreme Masters Fall prezentuje się następująco:

17:00 | Ninjas in Pyjamas vs. Team Vitality – BO3 [Transmisja]

17:00 | Movistar Riders vs. Copenhagen Flames – BO3 [Transmisja]

20:15 | Astralis vs. ENCE – BO3 [Transmisja]

20:15 | Fiend vs. G2 Esports – BO3 [Transmisja]