Respawn.pl

Posiadasz karty graficzne od Intela? Najnowsza aktualizacja sterowników poprawia wydajność CSGO!

Autor: Michał Maćkowski
Intel, CSGO

CSGO może działać lepiej u posiadaczy kart graficznych od Intela. Jak poinformował producent, wraz z nową aktualizacją, poprawia się wydajność gier na DirectX 9.

Karty graficzne Intel Arc to nadal dosyć świeży produkt ze strony niebieskich, którzy chcą konkurować na rynku kart graficznych z Nvidia i AMD. Niebiescy cały czas polepsząją swoje karty graficzne, a ostatnia aktualizacja dla GPU Intel Arc polepszyła wydajność w grach opartych na DirectX 9, w tym w CSGO.

Więcej FPS w CSGO na kartach graficznych Intela

Jak poinformował Intel, przez ostatnie tygodnie starał się poprawić wydajność kart na nowoczesnych i starszych interfejsach API. Dlatego producent postanowił szybko zająć się sprawą i wypuścił najnowszą aktualizację sterowników do kart graficznych Intel Arc. Mowa tutaj modelach Arc A750 i A770, które premiery miały w październiku.

Głównym celem aktualizacji jest poprawa wydajności grach, która ma ulec zmianie po aktualizacji. Producent przetestował karty po aktualizacji w najpopularniejszych grach używających DirectX 9 i wyniki są naprawdę interesujące. W przypadku CS:GO różnica wynosi ponad 100 klatek na sekundę.

Aktualizację kart graficznych Intela w przypadku graczy CSGO na pewno można zaliczyć do udanych. Niebiescy mają bowiem duże akcje związane z esportem i są między innymi partnerem jednych z największych wydarzeń esportowych – Intel Extreme Masters, które w przyszłym roku ponownie zawita do Katowic.

Pełny opis aktualizacji kart graficznych w formie tekstowej od Intela znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej udostępniamy materiał filmowy.

Niebieskim potrzeba trochę czasu

Nowe karty graficzne od Intel zadebiutowały na rynku w październiku i trzeba przyznać, że producent szybko zajął się sprawą dotyczącą wydajności. Na pewno niebiescy potrzebują jeszcze trochę czasu, aby poważnie konkurować z NVIDIA czy AMD.