Respawn.pl

Powstanie druga edycja The World Championships

Autor: Sergiusz Lelakowski

Z turniejem The World Championships spotkamy się już po raz drugi. E-frag.net ogłosiło zmiany w nowej edycji, które są ściśle związane z organizacją wydarzenia.

Aby jak najlepiej pokazać zmiany, jakie organizatorzy postanowili wnieść w nową edycję turnieju, warto cofnąć się do czasów pierwszych Mistrzostw Świata. W wydarzeniu wzięło udział szesnaście europejskich zespołów, które zacięcie walczyły o główną pulę nagród – 100,000 $. Mecze finałowe odbyły się w Serbii, gdzie swój pojedynek stoczyli reprezentanci Francji oraz Polski w składzie:

[flag pl]Grzegorz “SZPERO” Dziamałek[/flag][flag pl]Damian “Furlan” Kislowski[/flag][flag pl]Paweł “innocent” Mocek[/flag][flag pl]Michał “MICHU” Müller[/flag][flag pl]Piotr “peet” Ćwikliński[/flag]

Druga edycja będzie wyglądała nieco inaczej. Przede wszystkim, organizatorzy wyłożą dodatkowe 50,000 $ na kwestie organizacyjne związane między innymi z transportem drużyn. Osiem najlepszych formacji, wyłonionych z kwalifikacji rozpoczynających się w kwietniu, będzie walczyć o tytuł mistrzów świata, a także pulę nagród w wysokości 100,000 $. Jedynie miejsce finałów pozostaje bez zmian. Rywalizację będziemy mieli okazję ponownie śledzić w Belgradzie, stolicy Serbii.