Respawn.pl

Poznajcie Selfless Pride – były skład EnemyGG

Autor: Sergiusz Lelakowski

Kontrakt, którym związani byli zawodnicy z organizacją EnemyGG właśnie wygasł. Gracze postanowili nie przedłużać współpracy z byłym już pracodawcą i zdecydowali się na reprezentowanie barw Selfless Pride.

Organizacja została założona przez samych zawodników i z podanych informacji wynika, że ma działać w sposób podobny do duńskiego Astralis. Zespół bierze aktualnie udział w kwalifikacjach do DreamHack Malmo, gdzie właśnie rozgrywają spotkanie w 1/16 przeciwko Team AGG – jest to ich pierwszy turniej rozgrywany pod nową nazwą. Ostatnio z drużyną pożegnał się jej najlepszy gracz – Kenneth “koosta” Suen, który zdecydował się na skorzystanie z życiowej szansy i dołączenie do Team Liquid. Do jego miejsca przymierzany jest Noah “Nifty” Francis, który w przeszłości był zawodnikiem niszowego zespołu – Astral Authority. Drużyna pojawi się w następnym tygodniu na MLG Main Qualifier, gdzie zagra jeszcze z Suenem w składzie.

Selfless Pride.GO:

  • [flag us]Mike “MAiNLiNE” Jaber[/flag]
  • [flag us]Skyler “Relyks” Weaver[/flag]
  • [flag ca]Michael “Uber” Stapells[/flag]
  • [flag us]Richard “Lucky” Vasconcelos[/flag]
  • [flag us]Noah “Nifty” Francis (stand-in)[/flag]

Selfless Pride znajduje się w grupie A razem z G2 eSports, FlipSid3 Tactics oraz brazylijskim Tempo Storm. Szanse na przedostanie się do najlepszej ósemki są dość niskie, ale warto zaznaczyć, że zawodnicy G2 oraz FlipSid3 nie wiedzą czego się spodziewać po drużynie Selfless Pride. Turniej potrwa od 26 do 28 lutego.