Respawn.pl

Poznaliśmy dwóch nowych graczy Fnatic. W końcu kompletny skład

Autor: Aleksander Kurcoń

Koniec z zagadkami. Fnatic ujawniło nowych zawodników dywizji Valoranta. Zostali nimi Emir “Alfajer” Ali Beder i Enzo “Enzo” Mestari.

Fnatic znowu ma kompletny skład! Organizacja w swojej valorantowej dywizji często miesza, o czym przekonaliśmy się zimą i wiosną tego roku. Jedna ze zmian został wymuszona – to zawieszenie Andreya “BraveAF” Gorchakova. Rosjanin popierał wojnę w Ukrainie i rozpowszechniał kontrowersyjne tezy, za co został ukarany. Dodatkowo z drużyną pożegnali się w tym roku Doma, Magnum, H1ber. Ostatni przebywał we Fnatic tylko na wypożyczeniu, które nie zostało przedłużone.

Tym samym organizacja poszukiwała graczy, którzy mógliby uzupełnić powstałą lukę. Ostatecznie podpisano kontrakty z Enzo i Alfajerem. Ciekawość wzbudza ten drugi – to 16-letni Turek, który już zdążył zabłysnąć w barwach Surreal Esports. Teraz trafił do jednej z największych organizacji na świecie. Z kolei Enzo jest prawie 10 lat starszy. W Valorancie był związany z takimi organizacjami jak NIP i Alliance. We Fnatic zdążył już zadebiutować, bowiem pełnił rolę stand-ina, zastępując BraveAF.

Obecnie w nowym składzie przygotowują się do EMEA Stage 2 Challengers, turnieju stanowiącego przepustkę do Masters. Największym sukcesem w historii dywizji było 2. miejsce na VCT 2021: Stage 2 Masters – Reykjavik oraz ćwierćfinał Valorant Champions 2021.

Nowy skład Fnatic:

  • mini flag icon of United Kingdom Jake “Boaster” Howlett
  • mini flag icon of France Enzo “Enzo” Mestari
  • mini flag icon of Finland Nikita “Derke” Sirmitev
  • mini flag icon of United Kingdom James “Mistic” Orfila
  • mini flag icon of Turkey Emir “Alfajer” Ali Beder
  • mini flag icon of United Kingdom Tom “otom” Hart (Substitute)