Respawn.pl

Poznaliśmy harmonogram i pierwsze pary fazy play-off ESL Pro League

Autor: Krzysztof Sarna

Wczoraj zakończyliśmy zmagania w ramach fazy grupowej na ESL Pro League. Drużyny z grupy D jednak nie będą mieć zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już jutro wracamy do rywalizacji w ramach etapu pucharowego. Żeby było ciekawiej, to właśnie Astralis i Heroic, które jeszcze wczoraj toczyły grupowe pojedynki rozpoczną walkę o wielkie mistrzostwo CS-owej Ligi Mistrzów.

Kiedy startował piętnasty sezon ESL Pro League, wówczas na placu boju mieliśmy 24 formacje. Poprzez rywalizację w grupie na placu boju pozostała już tylko połowa tej liczby, a więc dwanaście. Cztery zespoły, które zajęły pierwszą lokatę w grupie, czekają już na swoim oponentów w ćwierćfinale. Jednakże play-offy rozpoczną się od pierwszej rundy etapu pucharowego, w której zespoły walczyć będą o przepustkę do ćwierćfinału.

Walka rozpocznie się już jutro, a więc we wtorek (5 kwietnia) o godzinie 15:30| Wówczas Entropiq zmierzy się z Astralis. Czeska organizacja uplasowała się na drugiej lokacie w zbiorze A, podczas gdy Duńczycy byli trzeci w grupie D. W bieżącym roku obserwowaliśmy już zawody pomiędzy tymi drużynami. Podczas Funspark ULTI 2021 lepsi okazali się Igor “Forester” Bezotecheskiy i jego koledzy. Triumfator tego starcia spotka się w ćwierćfinale z FURIĄ.

Jutro będziemy także świadkami potyczki pomiędzy Heroic a Team Liquid. Zespół ze Skandynawii był drugą najlepszą formacją w grupie D, ulegając jedynie Natus Vincere. Natomiast organizacja zza oceanu uplasowała się na trzeciej lokacie w zbiorze C. Drużyna, która wyjdzie zwycięsko z tego starcia powalczy o półfinał z Ninjas in Pyjamas.

CZYTAJ TAKŻE: AGO żegna się z Pro Ligą zwycięstwem z Evil Geniuses! Na’Vi najlepsze w zbiorze D

Do tego jeszcze w środę dojdzie do konfrontacji premiowanych ćwierćfinałami. O trzecie miejsce w “ćwiartce” powalczy ENCE i fnatic. Paweł “Dycha” Dycha i jego koledzy zaprezentowali się ze świetnej strony podczas gry w grupie B, zyskując dwanaście punktów, przegrywając jedynie z FURIĄ. Natomiast Freddy “KRIMZ” Johansson i reszta załogi byli trzecią siłą grupy A. Siedemnasta formacja świata uznała wyższość NiP-u i Entropiq, aczkolwiek górowała nad G2 Esports czy MOUZ. Nie da się ukryć, że polski duet oraz jego koledzy jest faworytem tego starcia. Na triumfatora tej potyczki w 1/4 finału czeka już Movistar Riders.

W ostatnim ćwierćfinale ujrzymy Natus Vincere oraz lepszą ekipę z dwójki FaZe Clan kontra Players. “Gracze” byli drugą ekipą zbioru C, podczas gdy Finn “karrigan” Andersen i jego koledzy uplasowali się na trzeciej posadzie. Ten pojedynek zapowiada się najciekawiej spośród wszystkich w pierwszej rundzie, ponieważ organizacja z Ameryki zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu HLTV, podczas gdy gracze “Gambit Esports” są na trzeciej lokacie. 

Harmonogram fazy play-off piętnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Wtorek, 5 kwietnia:

15:30 | Entropiq vs. Astralis – BO3

19:00 | Heroic vs. Team Liquid – BO3

Środa, 6 kwietnia: 

15:30 | fnatic vs. ENCE – BO3

19:00 | FaZe Clan vs. Players – BO3

Czwartek, 7 kwietnia:

15:30 | Ćwierćfinał: Ninjas in Pyjamas vs. zwycięzca meczu Heroic vs. Team Liquid – BO3

19:00 | Ćwierćfinał: Movistar Riders vs. zwycięzca meczu fnatic vs. ENCE – BO3

Piątek, 8 kwietnia: 

15:30 | Ćwierćfinał: FURIA vs. zwycięzca meczu Entropiq vs. Astralis – BO3

19:00 | Ćwierćfinał: Natus Vincere vs. zwycięzca meczu FaZe Clan vs. Players – BO3