Respawn.pl

Poznaliśmy wszystkich uczestników ESL One Katowice 2015

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zakończone w dniu wczorajszym lanowe eliminacje wyłoniły kolejne 8 drużyn które pojawią się w połowie marca na ESL One Katowice 2015. Niestety nie ma wśród nich żadnej ekipy z Polski. Zarówno gamers2(ex-ESC) jak i inShock nie poradziły sobie w kwalifikacjach i po 2 porażkach oba zespoły mogły pakować już swoje walizki.

W Katowickim hotelu Angelo o miejsce w głównym evencie walczyło 16 drużyn. Połowa z nich otrzymała bezpośrednie zaproszenia (m.in. Gamers2), druga połowa musiała wywalczyć sobie miejsce w eliminacjach online (m.in. inShock). Zespoły zostały podzielone na 2 grupy i spotkania odbywały się w systemie podwójnej eliminacji BO1. W sobotę rywalizację rozpoczęła grupa A, w niedziele zaś o awans walczyła grupa B.

Gamers2 w pojedynku inaugurującym cały turniej przyszło się zmierzyć z amerykańskim Counter Logic Gaming. Mapą wyłonioną w drodze eliminacji było Cache. Polacy po przegranej nożówce zaczęli po stronie terro i udało im się urwać jedynie 4 rundy. Po zmianie stron Paweł “innocent” Mocek dwoił się i troił żeby wygrać to spotkanie ale niestety jego koledzy z drużyny nie byli w tak dobrej formie i ostatecznie Gamers2 uległo CLG 14 do 16. 

Źródło: hltv.org

Źródło: hltv.org

W drabince przegranych Gamers2 zmierzyło się z  Rosyjskim PiTER, które spadło do brabinki przegranych ulegając dopiero w 4 dogrywce Titan 28:24. Podopieczni Łukasza “Prawusa” Ganczewskiego wygrali nożówkę i mimo niemrawego początku pierwszą połówkę na mirage zakończyli wynikiem 11 do 4. Po zmianie stron Rosjanie przeprowadzili świetny comeback i wygrali kluczową rundę przy stanie 15:14 doprowadzając do dogrywki.

W dogrywce rozgrywanej w systemie MR3 ,PiTER okazało się lepsze i tak oto Gamers2 mogło zapomnieć o udziale w ESL One Katowice 2015 . 

Wyniki wszystkich sobotnich spotkań prezentują się następująco:

us CLG vs pl Gamers2 – 16:14
fr Titan vs ru PiTER – 28:24
us CLG vs fr Titan – 16:14
pl Gamers2 vs ru PiTER – 17:19
no LGB vs dk CPH Wolves – 16:8
us Liquid vs ua FlipSid3 – 14:16
no LGB vs ua FlipSid3 – 16:11
dk CPH Wolves vs us Liquid – 16:10
ru PiTER vs ua FlipSid3 – 3:16
fr Titan vs dk CPH Wolves – 16:4
Co za tym idzie awans z grupy A uzyskały: us CLG, no LGB, ua FlipSid3 oraz fr Titan.
Niedziela rywalizację rozpoczęła Grupa B, w której znalazł się inShock. Polacy zmierzyli się z Cloud9 ale trzeba uczciwie przyznać, że ekipa Mariusza “Loorda” Cybulskiego nie postawiła specjalnego oporu Amerykanom. Mecz zakończył się wynikiem 16:2  a Paweł ‘RED’ Szymański podczas tego meczu zdobył zaledwie 1 fraga a jego rating wyniósł 0.09!
W drabince przegranych nasi rodacy trafili na brazylijski zespół KaBuM.TD a areną ich spotkania została mapa de_nuke. Michał “MICHU” Müller w pięknym stylu wygrał clutch 2 vs 1 w rundzie nożowej i inShock rozpoczęło po łatwiejszej stronie CT. Jak się później okazało dobre złego początki. Połówka zakończyła się wynikiem 9 do 6 dla Polaków co zapowiadało ciężką przeprawę po stronie terro. Po kolejnych 12 rundach spotkanie zakończyło się wynikiem 11:16 na korzyść KaBuM.TD i nasi rodacy musieli pogodzić się z tym, że ESL One obejrzą co najwyżej z poziomu trybun Katowickiego Spodka.

W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki:
br KaBuM.TD vs dk dignitas – 16:3
dk dignitas vs au Vox Eminor – 13:16
fi 3DMAX vs dk ESC – 16:8
dk ESC vs dk dignitas – 11:16
au Vox Eminor vs fi 3DMAX – 16:11
de mousesports vs us Cloud9 – 14:16
de mousesports vs br KaBuM.TD – 16:10

Z grupy B awans uzyskały: br KaBuM.TD,  au Vox Eminor, fi 3DMAX oraz us Cloud9.
Wielki finał ESL One Katowice odbędzie się 12-15 marca i zobaczymy na nim 16 drużyn, 8 zespołów “legend” (te które otrzymały bezpośrednie zaproszenie) oraz 8 challengerów (te które wywalczyły awans w kwalifikacjach).

Pełna lista zespołów które zobaczymy w Katowicach:
francja EnVyUs
flag_germany PENTA
usa CLG
usa Cloud9
szwecja NiP
szwecja fnatic
francja Titan
au Vox Eminor
pol Virtus.pro
ua HellRaisers
no LGB
br KaBuM
ua Na’Vi
no TSM
ua FlipSid3
fi 3DMAX