Respawn.pl

Strona główna » Poznaliśmy wszystkich uczestników ESL One Katowice 2015

Poznaliśmy wszystkich uczestników ESL One Katowice 2015

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zakończone w dniu wczorajszym lanowe eliminacje wyłoniły kolejne 8 drużyn które pojawią się w połowie marca na ESL One Katowice 2015. Niestety nie ma wśród nich żadnej ekipy z Polski. Zarówno gamers2(ex-ESC) jak i inShock nie poradziły sobie w kwalifikacjach i po 2 porażkach oba zespoły mogły pakować już swoje walizki.

W Katowickim hotelu Angelo o miejsce w głównym evencie walczyło 16 drużyn. Połowa z nich otrzymała bezpośrednie zaproszenia (m.in. Gamers2), druga połowa musiała wywalczyć sobie miejsce w eliminacjach online (m.in. inShock). Zespoły zostały podzielone na 2 grupy i spotkania odbywały się w systemie podwójnej eliminacji BO1. W sobotę rywalizację rozpoczęła grupa A, w niedziele zaś o awans walczyła grupa B.

Gamers2 w pojedynku inaugurującym cały turniej przyszło się zmierzyć z amerykańskim Counter Logic Gaming. Mapą wyłonioną w drodze eliminacji było Cache. Polacy po przegranej nożówce zaczęli po stronie terro i udało im się urwać jedynie 4 rundy. Po zmianie stron Paweł “innocent” Mocek dwoił się i troił żeby wygrać to spotkanie ale niestety jego koledzy z drużyny nie byli w tak dobrej formie i ostatecznie Gamers2 uległo CLG 14 do 16. 

Źródło: hltv.org

Źródło: hltv.org

W drabince przegranych Gamers2 zmierzyło się z  Rosyjskim PiTER, które spadło do brabinki przegranych ulegając dopiero w 4 dogrywce Titan 28:24. Podopieczni Łukasza “Prawusa” Ganczewskiego wygrali nożówkę i mimo niemrawego początku pierwszą połówkę na mirage zakończyli wynikiem 11 do 4. Po zmianie stron Rosjanie przeprowadzili świetny comeback i wygrali kluczową rundę przy stanie 15:14 doprowadzając do dogrywki.

W dogrywce rozgrywanej w systemie MR3 ,PiTER okazało się lepsze i tak oto Gamers2 mogło zapomnieć o udziale w ESL One Katowice 2015 . 

Wyniki wszystkich sobotnich spotkań prezentują się następująco:

CLG vs Gamers2 – 16:14
Titan vs PiTER – 28:24
CLG vs Titan – 16:14
Gamers2 vs PiTER – 17:19
LGB vs CPH Wolves – 16:8
Liquid vs FlipSid3 – 14:16
LGB vs FlipSid3 – 16:11
CPH Wolves vs Liquid – 16:10
PiTER vs FlipSid3 – 3:16
Titan vs CPH Wolves – 16:4
Co za tym idzie awans z grupy A uzyskały:  CLG,  LGB,  FlipSid3 oraz  Titan.
Niedziela rywalizację rozpoczęła Grupa B, w której znalazł się inShock. Polacy zmierzyli się z Cloud9 ale trzeba uczciwie przyznać, że ekipa Mariusza “Loorda” Cybulskiego nie postawiła specjalnego oporu Amerykanom. Mecz zakończył się wynikiem 16:2  a Paweł ‘RED’ Szymański podczas tego meczu zdobył zaledwie 1 fraga a jego rating wyniósł 0.09!
W drabince przegranych nasi rodacy trafili na brazylijski zespół KaBuM.TD a areną ich spotkania została mapa de_nuke. Michał “MICHU” Müller w pięknym stylu wygrał clutch 2 vs 1 w rundzie nożowej i inShock rozpoczęło po łatwiejszej stronie CT. Jak się później okazało dobre złego początki. Połówka zakończyła się wynikiem 9 do 6 dla Polaków co zapowiadało ciężką przeprawę po stronie terro. Po kolejnych 12 rundach spotkanie zakończyło się wynikiem 11:16 na korzyść KaBuM.TD i nasi rodacy musieli pogodzić się z tym, że ESL One obejrzą co najwyżej z poziomu trybun Katowickiego Spodka.

W pozostałych spotkaniach padły następujące wyniki:
KaBuM.TD vs  dignitas – 16:3
dignitas vs  Vox Eminor – 13:16
3DMAX vs  ESC – 16:8
ESC vs  dignitas – 11:16
Vox Eminor vs  3DMAX – 16:11
mousesports vs  Cloud9 – 14:16
mousesports vs  KaBuM.TD – 16:10

Z grupy B awans uzyskały:  KaBuM.TD,   Vox Eminor,  3DMAX oraz  Cloud9.
Wielki finał ESL One Katowice odbędzie się 12-15 marca i zobaczymy na nim 16 drużyn, 8 zespołów “legend” (te które otrzymały bezpośrednie zaproszenie) oraz 8 challengerów (te które wywalczyły awans w kwalifikacjach).

Pełna lista zespołów które zobaczymy w Katowicach:
francja EnVyUs
flag_germany PENTA
usa CLG
usa Cloud9
szwecja NiP
szwecja fnatic
francja Titan
Vox Eminor
pol Virtus.pro
HellRaisers
 LGB
 KaBuM
 Na’Vi
 TSM
 FlipSid3
3DMAX