Respawn.pl

Poznaliśmy wszystkich uczestników LAN-a w Szwecji z pulą nagród 250 tysięcy dolarów

Autor: Aleksander Kurcoń

Wszystkie karty zostały odkryte. Na Pinnacle Cup Championship pojawią się jeszcze gracze BIG i Copenhagen Flames, którzy tym samym uzupełnili stawkę zaproszonych drużyn.

Pinnacle Cup Championship 2022 to turniej LAN-owy, który odbędzie się w dniach 8-11 czerwca w Lund, w Szwecji. Pula nagród jest interesująca, bo wynosi aż 250 tysięcy dolarów. Zwłaszcza patrząc na to, że ze ścisłego, światowego topu na turnieju pojawi się tylko Heroic.

Najwyżej rozstawionymi drużynami są duńskie Heroic i Astralis. Copenhagen Flames jest trzecią drużyną z półwyspu Jutlandzkiego, który pojawi się na Pinnacle Cup Championship. Warto dodać, że Lund jest bardzo blisko Danii, organizatorzy więc być może liczą na przyjazd duńskich kibiców na turniej.

Zaproszenie otrzymało również niemieckie BIG.  15. drużyna rankingu HLTV może powalczyć o mistrzostwo “z drugiego rzędu”.

Pinnacle Cup Championship posiada dużą pulę nagród, ale na turnieju nie pojawią się drużyny miary G2, Natus Vincere czy FaZe. Dlaczego? Bowiem termin jest dosyć niefortunny. Najlepsze drużyny świata w maju rywalizują na Majorze, a następnie na IEM Dallas. Z kolei w czerwcu do rozegrania jest BLAST Premier Spring Finals. Tym samym organizatorzy Pinnacle Cup musieli poszukać takich ekip, które byłyby chętne na przyjechanie do Szwecji podczas tego napiętego okresu.

Pełna lista uczestników:

Fnatic Heroic Imperial Astralis
MIBR Evil Geniuses BIG Copenhagen Flames