Respawn.pl

Poznań i Wrocław pojawiły się w trailerze Counter-Strike 2!

Autor: Maks Bartosik
Mapa Poznania w Counter-Strike 2

Cały esportowy świat żyje zapowiedzią Counter-Strike 2. Szczególnie zainteresowani mogą być mieszkańcy Poznania, bowiem to właśnie ich miasto pojawiło się w jednym z filmów opublikowanych przez Valve.

W środę w okolicach godziny 17 Valve opublikowało na swoim kanale youtube kilka materiałów video zapowiadających nową wersję Counter-Strike. Jeden z użytkowników Twittera o nicku @Modern2k16 postanowił się przyjrzeć im dokładniej i zauważył bardzo ciekawy easter egg, związany z naszym krajem.

Otóż na jednym z filmików promocyjnych Counter-Strike 2 pojawiły się mapy. Niby nic specjalnego, a jednak. Po przyjrzeniu się im można zauważyć, że nie są to losowo wygenerowane mapy, a rzeczywisty układ ulic dwóch polskich miast. Są to Poznań oraz Wrocław.

W przypadku Wrocławia i okolic jest jeszcze ciekawiej, bowiem twórcy filmu zastosowali niemieckie nazwy miejscowości. Wśród nich są m.in. Ślęza czy Bielany Wrocławskie, które w dodatku zostały zapisane z literówką.

Co to może oznaczać? Na razie nie wiadomo, jednak pojawia się mała iskierka nadziei, że jedna z map w Counter-Strike 2 będzie ulokowana w naszym kraju, właśnie w którymś z tych miast. Oby tylko nie na rynku w Poznaniu…

Więcej informacji o Counter-Strike 2 znajdziecie w naszej specjalnej zakładce