Respawn.pl

Pozostali Polacy walczą o awans do play-offów – trzeci dzień fazy legend startuje już wkrótce!

Autor: Maks Bartosik

Blast.TV Major Paris 2023 bez 9INE to już nie będzie to samo, jednak w grze dalej mamy kilku reprezentantów Polski. Dzisiaj dwóch z nich może przyklepać awans do play-offów Majora!

Poniedziałek w Paryżu zapowiada się bardzo ciekawie. Czekają nas mecze czwartej rundy systemu szwajcarskiego, których będzie łącznie sześć. Zaczynamy już o 11:30 od meczów drużyn z bilansem 1:2. Wszystkie spotkania rozgrywane będą w formacie Best Of Three.

11:30 ENCE – NIP

Dycha i spółka rozpoczęli fazę legend w dobrym stylu od pokonania Bad News Eagles, jednak kolejne dwa mecze już tak udane nie były. ENCE najpierw przegrało z Vitality, a wczoraj europejski skład musiał uznać wyższość Into The Breach. Ich dzisiejszym rywalem będzie zespół Ninjas In Pyjamas, który wczoraj w meczu drużyn z bilansem 1:1 przegrał z Natus Vincere. Obie formacje mierzyły się już ze sobą w Paryżu – w fazie pretendentów górą było ENCE, które wygrało w BO1 16:9. I oby podobnie było dzisiaj!

11:30 FaZe – Bad News Eagles

FaZe walczy o powrót z bilansu 0:2! Po tym jak wczoraj ekipa Karrigana ograła 9INE i przedłużyła swój występ na Majorze, dzisiaj czeka ich starcie z kosowskim Bad News Eagles. Juanflatroo i spółka fazę legend rozpoczęli od przegranej z ENCE, by potem sensacyjnie pokonać G2. Wczoraj jednak musieli uznać wyższość Apeks i dzisiaj podobnie jak FaZe będą walczyć o pozostanie w Paryżu.

15:30 Monte – Natus Vincere

Krasnal i spółka wczoraj stanęli przed szansą na awans do play-offów Majora z bilansem 3:0, jednak nie dali rady w starciu z Vitality. Dzisiaj czeka ich kolejne ciężkie spotkanie, bowiem będą mierzyć się z Natus Vincere, które po wczorajszym pokonaniu NIP również ma bilans 2:1. Faworytem tego spotkania bez wątpienia wydaje się być NAVI, jednak Monte już nie raz pokazało, że potrafi grać z najlepszymi.

15:30 Fnatic – G2

O 15:30 rozpoczną się kolejne mecze drużyn z bilansem 1:2. G2, które wczoraj wyeliminowało FURIA, dzisiaj zmierzy się z Fnatic. Zespół dowodzony przez Krimza wczoraj przegrał z GamerLegion i mimo startu z bilansem 1:0, teraz muszą walczyć o przetrwanie.

19:30 Apeks – GamerLegion

Jedno jest pewne – będziemy mieli jednego Polaka w fazie play-offów Majora. To za sprawą meczu, który czeka nas o godzinie 19:30, w którym Siuhy i jego GamerLegion podejmą Apeks trenowane przez Kubena. Obie formacje wygrały swoje wczorajsze spotkania, GL przeciwko Fnatic, a Apeks z Bad News Eagles.

19:30 Into The Breach – Team Liquid

Formacja Rallena również jest o krok od awansu do play-offów. Po tym jak wczoraj Into The Breach pokonało ENCE, brytyjski skład ma bilans 2:1 i do awansu potrzebuje już tylko jednej wygranej. A najbliższa okazja nadarzy już dziś o 19:30, gdy ITB zmierzy się z Liquid, które wczoraj po wyrównanym meczu przegrało z Heroic 1:2.

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.