Respawn.pl

Prawie 2 miliony widzów oglądało finał Majora w CS2!

Autor: Maks Bartosik

Pierwszy finał Majora w CS2 za nami! Jak się okazuje, wygenerował on ogromne zainteresowanie wśród widzów na całym świecie!

Natus Vincere zostali mistrzami PGL Major Copenhagen 2024! Aleksib i spółka pokonali w wielkim finale FaZe 2:1 i sięgnęli po pierwszy puchar za wygranie Majora w CS2. Oprócz widzów zgromadzonych w duńskiej Royal Arenie, spotkanie śledzone było także przez widzów przed telewizorami i komputerami!

Rekordowy finał Majora w CS2!

A tych było naprawdę wielu. Jak mówią statystyki, PGL Major Copenhagen 2024 zgromadził średnio 540 tysięcy widzów na spotkanie. Najwięcej przyciągnął rzecz jasna dzisiejszy wielki finał, który oglądało ponad milion osiemset tysięcy fanów na całym świecie. Dokładnie było to 1844139 widzów, czyli aż 50 tysięcy więcej, niż wynosi dotychczasowy rekord graczy w CS2.

Kolejne miejsca na podium przypadły dwóm innym spotkaniom z fazy Play-Off. Drugim najczęściej oglądanym meczem był pojedynek w ćwierćfinale pomiędzy Team Spirit i FaZe, a trzecim wczorajszy półfinał pomiędzy G2 i Natus Vincere.

Transmisję z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch oraz Youtube. Po więcej informacji o PGL Major Kopenhaga 2024 zapraszamy do dedykowanej relacji. Partnerami pierwszego w historii Majora w CS2 są marki, które od dawna są mecenasami esportu i wspierają rozwój tej dziedziny na wielu szczeblach, a są to: logitech G, adidas, AMD, KFC, LV BET, Grześki, eobuwie, Modivo oraz Quersus. Pierwszy krok w esportową społeczność stawia marka INEA. Za realizację transmisji odpowiedzialny jest zespół GX Studio. Natomiast patronat medialny objął serwis Respawn.pl.