Respawn.pl

Premiera Driftland: The Magic Revival

Autor: Marcin Skrętkowicz
Driftland

Dziś premiera gry Driftland: The Magic Revival, unikalnego połączenia gatunków RTS, strategii 4X i god sim w fantastycznym świecie pełnym wysp! Dystrybutorem gry na PC  jest CDP.

W strategii Driftland: The Magic Revival gracz wciela się w rolę potężnego maga zdolnego do przesuwania i przekształcania części planety. Zarówno mechanika gry, jak i historia opierają się na innowacyjnej koncepcji dynamicznej topografii i wydawania poleceń postaciom obdarzonym własną wolą.

HISTORIA W GRZE
Długa wojna pomiędzy najpotężniejszymi ze starożytnych magów doprowadziła do ogromnego kataklizmu, który roztrzaskał całą planetę na kawałki. W obliczu destrukcji całej cywilizacji, zwaśnione ludy zdecydowały się na rozejm i próbę naprawy wyrządzonych szkód. Było jednak za późno… Wykorzystując pozostałe na świecie źródła magii, czarodzieje rzucili potężny czar, dzięki któremu ich rozbity świat, Driftland, utrzymał się we względnej równowadze. Minęło wiele ciemnych wieków i gdy wydawało się, że wszystko jest już stracone, pojawiła się iskra nadziei: na planecie powstały ponownie źródła magii, budząc ukryte talenty potężnych czarodziejów.

Stałeś się największym z nich – Władcą Magii posiadającym wielką moc i słuszny cel. Jaki los przyniosą planecie twe rządy – wyniszczający konflikt czy odrodzenie?

Wolna wola twoich poddanych, oswajanie dzikich zwierząt (oraz latające maszyny Krasnoludów), bogata historia (z czterema nowymi językami stworzonymi na potrzeby produkcji) są tylko czubkiem góry lodowej – gra pozwala Ci na przemieszczanie unoszących się w przestrzeni wysp, które stworzył kataklizm, przekształcenie ich środowiska lub nawet ich niszczenie. Kształtując na nowo świat wokół Ciebie, zyskasz strategiczną przewagę nad wrogami i zapewnisz sobie opiewane w pieśniach zwycięstwo!

NAJWAŻNIEJSZE CECHY

  • Zbuduj miasto, którym chciałbyś rządzić – budowa królestwa i poszerzanie jego możliwości ekonomicznych, militarnych, magicznych.
  • Dynamiczna topografia – przesuwaj i formuj dryfujące wyspy na zniszczonej planecie.
  • Poznaj bogaty, rozbudowany świat – 4 różne rasy z unikalnymi umiejętnościami, każda z własnym językiem. 4 różne punkty widzenia na historię przedstawioną w Driftland.
  • Ekonomia to klucz – bazuje na surowcach, surowcach i magii.
  • Nie zapomnij o dyplomacji – system reputacji, sojuszy i wojen… i wszystkiego pomiędzy.
  • Stawiaj czoła różnym warunkom wygranej – eksterminacja, dominacja, ekspansja.
  • Wydawaj podwładnym polecenia – ustawianie celów zamiast mikrozarządzania jednostkami.
  • Rozwijaj jednostki – każda ma swoje imię, zdobywa doświadczenie, poziomy i umiejętności.
  • Latające jednostki – rozwijanie armii przez oswajanie latających bestii, takich jak smoki.
  • Tryby gry – pojedyncza gra, 4 przeplatające się kampanie, multiplayer.