Respawn.pl

Pride Gaming z drużyną CS:GO

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nowa na polskim podwórku, profesjonalna organizacja sportów elektronicznych, Pride Gaming, poinformowała przed momentem na swoim fanpage’u o pozyskaniu formacji Counter-Strike: Global Offensive, jaką okazali się byli reprezentanci Team Refuse.

Jak czytamy w informacji prasowej, dostępnej do wglądu dla każdej potencjalnie zainteresowanej planowaną działalnością PRIDE osoby, drużyna ma mieć zapewnione w niedalekiej przyszłości pełne, niezbędne do prawidłowego rozwoju wsparcie, tak techniczne, jak i logistyczne. Współpraca z profesjonalnym trenerem, kontakt z analitykiem meczowym, dostęp do psychologa sportowego, a przede wszystkim swój gaming house – wszystko to zostało już przygotowane i będzie stopniowo wprowadzane w życie.

Obecny skład PRIDE.csgo:
[flag pl]Piotr “morelz” Taterka[/flag][flag pl]Paweł “reatz” Jańczak[/flag][flag pl]Kamil “kamil” Kamiński[/flag][flag pl]Konrad “EXUS” Jeńczeń[/flag][flag pl]Michał “SooN” Wójcicki[/flag]

Kilka zdań od jednego z właścicieli:
“Chcemy być dumą całej Polski, ale nasze aspiracje sięgają całego świata. Droga do największych turniejów nie jest prosta, ale dzięki naszym strategicznym sponsorom udało nam się zabezpieczyć budżety na najbliższe 2 lata działalności. Oficjalna prezentacja naszych partnerów odbędzie się w czasie eventu z okazji otwarcia gaming house.”

Pierwszym krajowym turniejem, na jakim prawdopodobnie będzie można ujrzeć chłopaków, jest ESPORT NOW 2016. I choć oczekuje się od nich zwycięstwa, jest to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Włodarze tytułowego multiklanu mają bowiem wobec swojego nowego nabytku o wiele większe oczekiwania, aniżeli tylko udane występy w rodzimych rozgrywkach, co wcale nie dziwi, skoro oferują tyle, ile oferują. Główne cele, do jakich dążyć ma morelz i spółka to m.in. awans do elity SLTV Proseries, zwycięstwo w kwalifikacjach do RGN 2016 Pro Series oraz dostanie się na tegoroczne Dreamhack Tours, a kiedyś także udział w najbardziej prestiżowym turnieju, tj. tym o randze majora. Ile z tego uda się zrealizować? O tym powinniśmy przekonać się w najbliższych miesiącach.