Respawn.pl

PRIDE poległo w kwalifikacjach IEM Katowice

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pierwszy otwarty turniej eliminacyjny do Intel Extreme Masters World Championship Katowice 2017 nie poszedł po myśli polskich drużyn. Faworyzowany Sferis PRIDE przegrał w piątej rundzie z francusko-belgijskim Vexed Gaming.

 

Ekipa Karola “repo” Cybulskiego musiała wczoraj rywalizować osłabiona, ponieważ Konrad “EXUS” Jeńczeń miał problemy z internetem, dlatego jego miejsce zajął trener PRIDE – Bartosz “Hyper” Wolny.

Pomimo to, Sferis PRIDE dobrze rozpoczęło rywalizację od zwycięstwa z 31337 eSports. W kolejnym meczu wygrało z Orgless, a w trzeciej rundzie z BLUEJAYS. Dobrą grę PRIDE zatrzymało Vexed Gaming, które wygrało na de_nuke 16:4. Biało-czerwonym pozostanie jedynie walka w drugich eliminacjach.

W zawodach oglądaliśmy także inne polskie składy. Team INETKOX przegrał w pierwszej rundzie z HOMESENT, natomiast Likwidacja z tp.uS.

  • GODSENT vs. Tricked eSport
  • Alternate Attax vs. Mortal Kombat
  • Heroic vs. Vexed Gaming
  • Outlaws vs. Tricked eSport Academy

Dzisiejsze spotkania rozpoczną się o 19:00, a polski komentarz z tych meczów dostępny będzie na kanale ESL.TV. Awans do zamkniętych kwalifikacji zapewni sobie najlepsza dwójka.