Respawn.pl

Prowadzący Virtus.pro przedłużył kontrakt o kolejne cztery lata

Autor: Marcin Kapusta

Przedłużając zobowiązania kontraktowe, Dzhami “Jame” Ali będzie utożsamiał się z popularnymi ‘Niedźwiedziami’ do 2027 roku!

W połowie czerwca zawodnicy Virtus.pro zdobyli tytuł mistrzowski ESL Challenger Katowice 2023, inkasując okrągłe 50 tysięcy dolarów. Kilka dni po tym sukcesie, Dzhami “Jame” Ali bez wahania przedłużył kontrakt ze swoim pracodawcą o kolejne cztery lata, tj. do 2027 roku.

Jame to wyjątkowy gracz. Jest bardzo niewielu prowadzących z jego zrozumieniem gry, taktycznym myśleniem i poziomem indywidualnych umiejętności. Pełni rolę kręgosłupa naszego składu, więc przedłużenie jego kontraktu było jednym z naszych priorytetowych zadań. Jestem pewien, że Dzhami poprowadzi nasz klub do kolejnych zwycięstw.” – oświadczył CEO Virtus.pro, Nikolai Petrossian. “Jestem z Virtus.pro od bardzo dawna, organizacja stała się dla mnie drugim domem, więc decyzja o przedłużeniu umowy była dość prosta. Mamy świetne wzajemne zrozumienie z zawodnikami, sztabem trenerskim i zarządem. Wszyscy chcemy osiągać zwycięstwa i jesteśmy gotowi ciężko na to pracować. Cieszę się, że spędzę z Niedźwiedziami jeszcze wiele lat.” – wtórował mu Jame w samych superlatywach.

Jame zostaje na kolejną kadencję!

Jame dołączył do Virtus.pro w połowie grudnia 2019 roku, czyli w momencie zakontraktowania przez organizację dotychczasowego składu AVANGAR. Pod jego przewodnictwem wschodnioeuropejski kolektyw zwyciężył kilka prestiżowych turniejów, w tym drugi sezon Flashpointa oraz siódmą odsłonę cs_summit, a także wywalczył wicemistrzostwo IEM Katowice 2021.

24 lutego 2022 roku armia Federacji Rosyjskiej napadła na suwerenną Ukrainę. Pokłosiem rozpoczęcia inwazji stała się izolacja prokremlowskich organizacji esportowych. Oberwało się również Virtus.pro, które posiada głębokie powiązania z instytucjami rządowymi. Tym samym zawodnicy musieli rywalizować pod neutralnym tagiem Outsiders. Cała sytuacja nie przeszkodziła im w zdobywaniu kolejnych trofeów. W listopadzie 2022 sensacyjnie wygrali Majora IEM Rio, a sam Jame został wybrany MVP prestiżowego wydarzenia. Pod banderę Virtus.pro powrócili pod koniec marca bieżącego roku, gdy klub został sprzedany i przeniósł swoją siedzibę do stolicy Armenii, Erywania.

Aktualny skład Virtus.pro wygląda następująco:

  • Russia Dzhami “Jame” Ali
  • Russia Jewgienij “FL1T” Lebedew
  • Russia Dawid “n0rb3r7” Danieljan
  • Russia Piotr “fame” Bolyshew
  • Kazakhstan Alexey “qikert” Golubew
  • Kazakhstan Dastan “dastan” Akbajew (trener)