Respawn.pl

Strona główna » Przed nami małe derby Polski! CSGL vs Vexed Gaming!

Przed nami małe derby Polski! CSGL vs Vexed Gaming!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Na to spotkanie czekaliśmy od dawien dawna. Już dziś odbędzie się pojedynek pomiędzy CSGL, a Vexed Gaming. Obydwie drużyny uważane są za przodujące na polskiej scenie, a więc szykuje się nic innego jak porządna dawka emocji!

Stawka, o którą zmierzą się dwa zespoły jest zdecydowanie warta zachodu. Nie każdy ma bowiem szansę na wylot do Las Vegas poprzez “granie w gry”. Cały finał, do którego dążą nasze dwie rodzime drużyny odbędzie się 7. stycznia podczas Consumer Electronic Show w wymienionym wyżej, najbardziej zaludnionym mieście w stanie Nevada. Wszystkim zawodnikom, od początku trwania turnieju, towarzyszy także chęć zgarnięcia dodatkowej nagrody, a mianowicie – 50,000$. Zwiedzenie miasta, które jest jednym z najbardziej rozsławionych w Ameryce z pewnością jest niesamowitym przeżyciem, a gdy dodamy do tego powyższą pulę nagród? Mieszanka wręcz boska!

Wracając do tematu, za Polakami starcia ćwierćfinałowe, w których to bez większych problemów triumfowali. Vexed Gaming rozgromiło FlipSid3 Tactics, a CSGL okazało się przeciwnikiem nie do przejścia dla zawodników mousesports. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 2:0.

vexed

Tak, jak wcześniej wspomniałem – stawką w dzisiejszym spotkaniu jest awans do finałów, w którym to wygrani zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku G2 Esports z Team Dignitas. Mówiąc już o samym finale – drużyna, która zatriumfuje otrzyma szansę reprezentowania Europy w Las Vegas – po więcej szczegółów odsyłam do pierwszego akapitu.

Co do samych drużyn i ich stanu – CSGL przez wielu uważane jest tutaj za faworyta ze względu na ciągłe roszady w Vexed Gaming. Po odejściu Piotra „peet” Ćwiklińskiego, starają się oni dobrać jak najlepszą osobę, która godnie go zastąpi. Podczas dzisiejszego derby wspomoże ich Karol “repo” Cybulski, który jest na tę chwilę jednym z przodujących kandydatów.

Spotkanie zaplanowano już na godzinę 21:00, a więc nie pozostaje nic innego jak wzięcie pop-corn’u w ręce i zaciekłe kibicowanie swoim idolom! Cała transmisja możliwa będzie do obejrzenia na poniższym kanale Twitch:


AKTUALIZACJA – WASZE KOMENTARZE

Przemek uważa, że górą mimo wszystko będzie Vexed Gaming
Przemek Sawicki - komentarz