Respawn.pl

Przed nami wielki dzień! ENCE zagra o mistrzostwo IEM Dallas

Autor: Krzysztof Sarna

Takie dni, jak ten dzisiejszy trzeba niewątpliwie traktować niczym wielkie święto. ENCE na pokładzie z trzema Polakami zagra dziś w finale Intel Extreme Masters Dallas. Organizacja z Finlandii stanie przed szansą zdobycia mistrzostwa. Nie tylko fińska organizacja, ale drużyna z polską flagą ma szansę na duży sukces po wielkiej przerwie. 

Dla ENCE nie ma rzeczy niemożliwych. Gra ze stand-inem w składzie w Stanach Zjednoczonych wcale nie przeszkodziła “Ośmiornicom” w osiągnięciu dobrego wyniku. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że finał takim dobrym rezultatem właśnie jest, a organizacja z Finlandii jest przecież przed finałem i zdobycie tytułu jest jak najbardziej otwartą kwestią. 

Olek “hades” Miśkiewicz i jego koledzy w dzisiejszym, wielkim finale IEM Dallas spotkają się z Cloud9. Dotychczas forma trzeciej drużyny globu świata była wręcz imponująca. Na cztery spotkania podopieczni Eetu “sAwa” Sahy przegrali zaledwie jedną mapę, a mowa tu o spotkaniu z FaZe Clanem. Na samym starcie turnieju pokonali MOUZ oraz G2 Esports, a we wczorajszym półfinale okazali się lepsi od FURII. 

“Ośmiornice” potrzebowały jedynie czterech spotkań, by zameldować się w finale. Cloud9 natomiast ma za sobą więcej grania, co potwierdza aż sześć rozegranych spotkań. Rosyjsko-kazachski kolektyw w meczu otwarcia pokonał Team Liquid, ale później musiał uznać wyższość FURII. Jednakże w kolejnych potyczkach C9 radziło sobie bardzo dobrze, ponieważ zaliczyło passę czterech zwycięstw z rzędu, wygrywając kolejno z: Ninjas in Pyjamas, Teamem Liquid, FaZe Clanem i BIG. 

Jeszcze do niedawna, to właśnie skład z regionu CIS był uznawany za trzecią drużynę świata. Tymczasem graczce Konstantina “groove’a” Pikinera są na dziewiątej lokacie, ale tym turniejem poniekąd potwierdzili, że zaczynają wracać na dobre tory. Trudno jest wyłonić faworyta tego spotkania i wydaje się, że szanse są równe. 

Pierwsze akcje na serwerze powinniśmy ujrzeć po godzinie 18:00. Warto mieć na uwadze, że spotkanie zostanie rozegrane w formacie BO5, a więc drużyny będą potrzebowały wygrać aż trzy mapy. 

18:00 | ENCE vs. Cloud9 – BO5 [Transmisja]