Respawn.pl

Przygoda xmsa z Alliance dobiegła końca

Autor: Paweł Wilk

Trzymiesięczny okres próbny Alexandre “xmsa” Forté w Alliance dobiegł końca. Francuz podjął decyzję, że nie będzie kontynuował współpracy z ekipą Enzo “Fearotha” Mestariego.

24-latek mający spore doświadczenie w Counter-Strike: Global Offensive nie może znaleźć stabilnej drużyny w VALORANCIE. Forté już w 2020 roku znalazł się w kilku miksowym zespołach, ale żaden z nich nie przetrwał próby czasu. W lutym 2021 roku Francuz związał się kontraktem z izraelską organizacją Team Finest, ale paru tygodniach ogłoszony został jego transfer do Alliance, które szukało następcy Viliusa “krea6oNa” Malinauskasa. Xms otrzymał propozycję trzymiesięcznych testów i na końcu obie strony miały zadecydować o przyszłości.

Ten moment nastał przed kilkoma dniami i na swoim profilu społecznościowym były reprezentant Teamu LDLC czy Envy ogłosił rozstanie. – Mój okres próbny w Alliance dobiegł końca i postanowiłem go nie przedłużać, co oznacza, że jestem wolnym zawodnikiem. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom z Alliance, a w szczególności moim byłym kompanom. Pod banderą szwedzkiej organizacji Forté nie zdołał osiągnąć żadnego sukcesu, a na dodatek nie zakwalifikował się z kolegami do prestiżowych rozgrywek VALORANT Champions Tour 2021 Masters Reykjavík.

Aktualny skład VALORANTA w Alliance:

  • Enzo “Fearoth” Mestari
  • Niels “luckeRRR” Jasiek
  • Tautvydas “hype” Paldavicius
  • Thomas “kAdavra” Johner