Respawn.pl

PS5 czyli nowy wymiar rozrywki

Autor: Partner serwisu

PS5 jest najnowszą konsolą firmy Sony i zaawansowaną technologicznie. Zastosowane w budowie sprzętu podzespoły stawiają urządzenie na pierwszym miejscu, wśród konsol. Zarówno urządzenia, jak i gry są nowej generacji, bo obraz oraz dźwięk przenoszą gracza na najwyższy poziom rozgrywki.

Dlaczego warto kupić konsolę PS5?

PS5 zrewolucjonizowała świat konsol do gier, bo gwarantuje płynną rozgrywkę. Ultraszybki dysk SSD zapewnia dynamiczne efekty i błyskawiczne czasy ładowania. Niesamowite wizualne wrażenia dostarcza rozdzielczość do 8K. To tylko kilka z wymienionych zalet, ale przemawiają na korzyść najnowszego „dziecka” Sony. Konsola przenosi gracza na nowy poziom gry, gdzie wirtualny świat niczym nie różni się od rzeczywistego. Dopracowany został każdy szczegół, opracowano nowe zasady grania, np. kontroler bezprzewodowy wibruje podczas rozgrywki. Intuicyjny interfejs pozwala z łatwością poruszać się po menu nawet amatorom, co tym bardziej zachęca do nabycia konsoli.

Fani starszych produkcji PlayStation będą zachwyceni, kiedy uruchomią ulubione gry, jak wyścigi na kierownicę, przygodówki, strzelanki czy popularną FIFĘ, bo odniosą wrażenie, że zostali przeniesieni w realistyczny świat. Jeśli kogoś stać, z całą pewnością konsolę PlayStation 5 warto ją posiadać. Konsola PS5 zakupiona w RTV EURO AGD czy w Media Markt ma wbudowany mikrofon, ultraszybki dysk, niezbędne akcesoria, jak np.: kabel HDMI i USB, podstawka, pad i darmowe gry.

Czy konsola PS 5 odtwarza gry z PlayStation 4?

Gracze z pewnością będą usatysfakcjonowani, bo konsola PS5 odtwarza tytuły z PlayStation 4. Starsze wydania z powodzeniem mogą być uruchamiane na najnowszym urządzeniu od firmy Sony. Warto się przesiąść na najnowszą technologię gry, bo wrażenie wielokierunkowego dźwięku, przez głośniki telewizora czy nagłośnienie dolby surround, daje niesamowite doznania w trakcie zabawy. PS5 ma ogromny potencjał, dużo większy niż PS4, dzięki czemu doskonale radzi sobie z zaawansowanymi grami, szczególnie wyścigowymi.

Najnowsza konsola jest przede wszystkim szybsza od poprzedniej wersji. Adrenaliny oraz zupełnie nowych wrażeń z jazdy dodają kierownice do PS5 występujące w różnych wariantach. Wyposażone są nie tylko w podstawowe przyciski, ale też w klawisze funkcyjne, moduły ze sprzęgłem, pedałem gazu i hamowania oraz drążkiem ze sprzęgłem. Kierownica do PS5 może być ustawiona na podłodze, mocowana specjalnymi przyssawkami do podłoża. Dostępne gry na PS5 z pewnością zadowolą graczy, bo są produkowane w najnowszej technologii, a zabawa przysparza ogromnych emocji.

Co jest zasługą realistycznych efektów dotykowych PS5 i dysku SSD?

Realistyczne efekty dotykowe zapewnia bezprzewodowy kontroler DualSense. Świat wirtualny staje się namacalny, co trudno było uzyskać w poprzednich konsolach. Wizualne efekty, realistyczne cienie, odbicie światła są zasługą procesora graficznego. Dzięki rozdzielczości rozgrywka jest w przepięknych, żywych kolorach. Gry na PS5 wyróżnia także dźwięk 3D, który płynnie działa, integrując się z rozgrywką, stwarzając wrażenie filmu akcji. W grze jest możliwość doświadczenia różnych poziomów napięcia i siły. W wybranych grach można również intuicyjnie sterować ruchem. Konsola jest dostępna w wersji cyfrowej bez czytnika płyt oraz w opcji klasycznej ze wspomnianym elementem.

Gry na PS5 mają niestandardowe rozwiązania, jakich nie udało się uzyskać w poprzednich produkcjach. Graczom każda rozgrywka przysporzy ogrom przyjemności. Chcąc mieć dostęp do całej biblioteki tytułów, można zarejestrować się w PlayStation Network. Warunkiem korzystania z usługi, jest posiadanie podłączenia do Internetu i ukończone 18. lat. Każdy użytkownik musi oczywiście przestrzegać zasad, więc warto się z nimi zapoznać. Ich naruszenie może skutkować zawieszeniem lub usunięciem konta.

Czy warto podłączyć konsolę PlayStation z PlayStation VR2?

PlayStation VR2 jest innowacyjne i dostarcza szereg emocji. Technologia w grach zapewnia wibracje, dźwięk 3D, możliwość śledzenia ruchów i wykonywania dotyku palcami. Wszystko w grze staje się realistyczne, żywe i niezwykle naturalne. Urządzenie nowej generacji umożliwia oglądanie przez okulary grę, będąc w jej centrum. Jest to inny świat, który niczym nie przypomina wirtualnego, a wręcz realistyczny. Graczom wydaje się, że są obecni w samym środku akcji. Wrażeń wizualnych dostarcza wysokiej jakości grafika i ścieżka dźwiękowa. Za pomocą zestawu słuchawkowego mogą śledzić kontrolera od wewnątrz. Wbudowane kamery w gogle VR, kontrolują z kolei ruchy graczy, wykrywając ruch oczu użytkownika. Kontroler wykrywa palce gracza, nawet gdy nimi nie wykonuje żadnych czynności, jest to zupełnie intuicyjne.

Grając, możliwe jest także wykonywanie gestów rękoma, w sposób spontaniczny i zupełnie naturalny. To jeszcze bardziej podnosi adrenalinę, bo rosną emocje. Co ciekawe, można grać ze znajomymi, którzy oddaleni są od siebie nawet o kilkadziesiąt kilometrów – PS5 to po prosty inny wymiar rozrywki. PlayStation VR zapewnia relaks i dobrą zabawę. Aby jednak korzystać z technologii, trzeba wybrać odpowiedni model okularów VR, ponieważ nie wszystkie nadają się do PS5.