Respawn.pl

PUBG kolejny raz został zakazany!

Autor: Marcin Skrętkowicz
pubg

Niestety Brendan Greene nie ma łatwego życia z Playerunkown’s Battlegrounds. Co chwile słyszymy o kolejnych zakazach i problemach. Tym razem gra została zakazana w Nepalu.

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) to wieloosobowa gra komputerowa z gatunku Battle Royale. Tworzona jest przez studio PUBG Corporation, część koreańskiego studia Bluehole. Premiera gry odbyła się w grudniu 2017 roku. Obecnie gra jest dostępna na większości urządzeń m.in. na Androida oraz iOS.

Jakiś czas temu słyszeliśmy o tym, że PUBG Mobile zostało zakazane w czterech indyjskich miastach. Co wiązało się z aresztowaniem 10 studentów, którzy “nielegalnie” pogrywali w swoją ulubioną grę. To teraz dowiadujemy się, że gra została zablokowana w Nepalu przez rządową agencję NTA (Nepal Telecummunications Authority). Agencja ta nakazała dostawcom internetu i sieciom komórkowym zablokowanie dostępu do gry na terenie całego kraju.

Główny problem polega na tym, że gra tam cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród tamtejszych graczy. Organizowano turnieje oraz inne ciekawe wydarzenia. Prawda jest też taka, że Nepal coraz bardziej ogranicza wolność ludzi i stosuje coraz to kontrowersyjne prawa. Kilka tygodni temu zablokowano tam dostęp do praktycznie wszystkich mediów społecznościowych oraz pornografii (jak tłumaczono – ma to na celu poprawienie bezpieczeństwa dzieci korzystających z internetu). Warto też wspomnieć, że cała procedura zablokowania PUBG’a trwała tylko jeden dzień.

Dlaczego PUBG jest obecnie nielegalny w Nepalu? Według oficjalnych informacji z agencji NTA grę zbanowano przez to, że odciąga młodych ludzi od szkoły i innych obowiązków co negatywnie wpływa na ich rozwój psychiczny.

„Otrzymaliśmy wiele skarg od rodziców, szkół i stowarzyszeń szkolnych na temat wpływu gry na dzieci”, powiedział dyrektor Metropolitalnego Oddziału Przestępczości w Nepalu, Dhiraj Pratap Singh w wywiadzie dla Kathmandu Post. „Przeprowadziliśmy również rozmowy z psychiatrami, zanim poprosiliśmy Sąd Rejonowy w Katmandu o zgodę na zakaz gry. W innych krajach miało miejsce wiele szokujących wydarzeń związanych z tą grą. Zdecydowaliśmy się więc na jej zakaz, zanim w Nepalu wydarzy się coś równie niefortunnego. Wiele innych krajów zakazało gry, powołując się na rosnącą agresywność wśród studentów. Nepal powinien zakazać tej produkcji, aby złagodzić jej wpływ na zdrowie psychiczne mieszkańców naszego kraju.”

Jak zamierzacie odwiedzić Nepal to pamiętajcie, aby usunąć grę z komórki. Tamtejsza policja zapowiedziała, że będą aresztować każdego kto będzie pogrywał sobie w tę produkcję.