Respawn.pl

Strona główna » Rainbow Six: Siege – 30 milionów graczy!

Rainbow Six: Siege – 30 milionów graczy!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Rainbow Six

Firma Ubisoft ogłosiła, że Tom Clancy’s Rainbow Six Siege przekroczyło liczbę 30 milionów zarejestrowanych graczy na wszystkich platformach. Gra wydana została w 2015 roku i stała się jedną z najbardziej popularnych strzelanek dla wielu graczy w historii.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege to inspirowana prawdziwymi organizacjami odpowiedzialnymi za zwalczanie terroryzmu, gra  daje graczom możliwość udziału w zabójczych starciach taktycznych na ograniczonej przestrzeni.  Po raz pierwszy w historii serii Rainbow Six gracze wezmą udział w oblężeniach – nowym stylu ataku, w którym przeciwnicy zmieniają swoje otoczenie w nowoczesne twierdze, a celem oddziału Rainbow Six jest przełamanie ich obrony.  Tom Clancy’s Rainbow Six Siege daje graczom bezprecedensową kontrolę nad sposobami umacniania swoich pozycji – przez odpowiednie wykorzystanie podłóg i ścian, drutów kolczastych, rozstawianych tarcz, czy też min. Nie zabraknie również narzędzi odpowiednich do przełamywania fortyfikacji przeciwnika; będą nimi drony obserwacyjne, granaty błyskowe, punktowe ładunki wybuchowe, liny do przeprowadzania szturmu z dachu oraz wiele innych. Szybkie tempo i wyjątkowy charakter każdego oblężenia ustanowią nowy standard intensywnych starć na broń palną, strategicznego planowania i zaciętej rywalizacji.

Podczas 3. roku gra jest wciąż regularnie rozszerzana o nową zawartość – między innymi Operation Chimera, Outbreak i szereg dodatkowych aktualizacji. W tym roku padł też rekord 321 tysięcy jednoczesnych widzów, którzy oglądali 2018 Six Invitational, największe jak dotąd mistrzostwa e-sportowe Rainbow Six Siege, które w sumie, na wszystkich kanałach, oglądane były przez 6,2 miliona godzin. 

„W imieniu całego zespołu, chcieliśmy podziękować wszystkim członkom naszej zróżnicowanej, globalnej społeczności, za ich wkład w rozwój gry. Nasi gracze są dla nas najcenniejszym dobrem. W ciągu ostatnich trzech lat budowaliśmy transparentną społeczność, rozwijając i ulepszając coraz większy świat Rainbow Six Siege” stwierdził Alexandre Remy, dyrektor marki Rainbow Six Siege. „Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni faktem osiągnięcia kolejnego kamienia milowego i będziemy kontynuować wysiłki, aby zdobywać kolejnych graczy.”

Zespół producencki Tom Clancy`s Rainbow Six: Siege zamierza nadal dostarczać nowej, wysokiej jakości zawartości do gry, płynnie integrować nowych członków rozrastającej się społeczności graczy i w kolejnych latach zrealizować wizję wprowadzenia do gry setki operatorów. Trzeci rok to także znaczące zmiany w Tom Clancy`s Rainbow Six Pro League, która teraz składa się z dwóch sezonów po sześć miesięcy, rozgrywanych od czerwca do listopada (sezon 8) i od grudnia do maja (sezon 9). Na zakończenie każdego sezonu rozegrane zostaną finały, w których weźmie udział osiem najlepszych drużyn sezonu – po dwie na region: Azja-Pacyfik, Europa, Ameryka Południowa i Ameryka Północna. Uczestnicy będą rywalizować o nagrody z łącznej puli.

W każdym roku organizowane też będą dwa turnieje Majors, w trakcie których można będzie liczyć na najbardziej ekscytującą akcję spod znaku Tom Clancy`s Rainbow Six Siege. Oprócz lutowych Six Invitational, w sierpniu rozegrany zostanie turniej Six Major. Pierwsza edycja, Six Major Paris odbędzie się w Paryżu, w sierpniu 2018 r.