Respawn.pl

Rebels nie dało rady Eternal Fire, awans do głównej fazy IEM Katowice 2024 jeszcze nie teraz

Autor: Maks Bartosik

Rebels Gaming wieczorem walczyło o awans do głównej fazy IEM Katowice 2024. Na drodze Polaków stanęło jednak Eternal Fire…

Po sensacyjnym pokonaniu Cloud 9, Rebels stanęło przed szansą zapewnienia sobie awansu do głównej fazy IEM Katowice 2024. By go wywalczyć, Olimp i spółka musieli pokonać Eternal Fire.

Rebels jeszcze poczeka na awans…

Jednak już od samego początku widać było, że będzie to piekielnie trudne zadanie. Eternal Fire świetnie weszło w mecz na Inferno, prowadząc do przerwy 9:3. Po zmianie stron Rebels zdołali ugrać tylko jedną rundę i w ten sposób pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 4:13.

Druga mapa, Mirage, wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Tutaj również od samego początku to Eternal Fire dyktowało warunki i tak samo jak na Inferno, do przerwy Turcy prowadzili 9:3. Obraz gry zmienił się nieco po przerwie, gdy Polacy mający nóż na gardle starali się za wszelką cenę wrócić do spotkania. Finalnie to im się nie udało, a Eternal Fire wygrało 13:9 i to XANTARES i spółka mają już pewne miejsce w głównej fazie IEM Katowice 2024.

Razem z Eternal Fire, bilet do spodka wywalczyli także zawodnicy Heroic, którzy po trzymapowej batalii pokonali BIG 2:1.