Respawn.pl

Rebels z awansem do Play-Offów ESL Challenger Melbourne!

Autor: Maks Bartosik
Rebels

Co to był za początek turnieju w wykonaniu Rebels! Polska formacja przeszła jak burza i już pierwszego dnia wywalczyła awans do fazy Play-Off ESL Challenger Melbourne!

Czwartkowy poranek rozpoczął się świetnie dla zawodników Rebels Gaming. Kisserek i spółka rozpoczęli dzisiaj rywalizację w Melbourne, gdzie odbywa się turniej z serii ESL Challenger z pulą nagród 100 tysięcy dolarów. Polska formacja wylądowała w grupie B razem z Rooster, MiBR oraz KZG.

Rebels lepsze od Rooster na start turnieju

Rebels zmagania w grupie rozpoczęło od spotkania z australijskim Rooster. Polacy świetnie weszli w spotkanie na Anubisie, wychodząc na prowadzenie 8:4 do przerwy. Po zmianie stron podopieczni Szpera nie pozwolili rywalom na comeback i szybko domknęli spotkanie, wygrywając 13:7 i zaczynając turniej w Melbourne od wygranej.

MiBR? Żaden problem

W drugim spotkaniu na Polaków czekało brazylijskie MiBR, które wcześniej pokonało KZG. Tutaj już tak łatwo jak z Rooster nie było, bowiem to MiBR do przerwy prowadziło 8:4. Kisserek i spółka jednak zdołali odwrócić losy meczu i po świetnej grze w ofensywie na Ancient to oni wygrali 13:10. Wygrana z MiBR zapewniła Rebels awans do fazy Play-Off, gdzie teraz będą czekać na rywala z grupy A.

Awans do Play-Offów uzyskało także Apeks, które okazało się najlepsze w grupie A. Z turniejem pożegnało się natomiast KZG, które przegrało oba spotkania – przeciwko MiBR oraz Rooster.